Dokumenty Google ułatwiły współpracę nad plikami. Zawdzięczamy to funkcji, która pozwala kilku osobom edytować ten sam dokument jednocześnie. Bez konieczności martwienia się o numery wersji lub konsolidację zmian. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie można korzystać z usługi i trzeba polegać na lokalnie zapisanych plikach. Dzieje się tak często w przypadku interakcji z klientami lub osobami niezaznajomionymi z oprogramowaniem do współpracy, które przesyłają swoje edycje bez włączania trybu rewizji.

Dokumenty Google poprawią wspólną edycję

Dokumenty Google wspólna edycja

W takich przypadkach pomocna jest opcja porównania zmian przez sam program. Microsoft Word już od dawna posiada taką funkcję. Na szczęście Google właśnie dogoniło swojego konkurenta w tej kwestii. Nowo dodana funkcja umożliwia porównywanie dwóch dokumentów bezpośrednio z interfejsu WWW. Aby to zrobić, należy otworzyć pierwszy dokument w Docs, następnie kliknąć na Tools -> Compare Documents i pobrać tamtejszą wersję w celu porównania. Spowoduje to utworzenie nowego pliku podkreślającego zmiany zgodnie z sugestiami dotyczącymi edycji. Żeby ułatwić rozpoznanie, zostaniemy zapytani, komu należy przypisać różnice. Dzięki temu zmiany pojawią się tak, jakby zostały dokonane przez konkretnego użytkownika bezpośrednio w dokumentach.

Zobacz też: Samsung Galaxy J7 (2017) otrzymuje aktualizację do Android Pie!

Jeśli chodzi o dostępność, funkcja ta zacznie działać od dzisiaj. Jednak jej udostępnienie dla wszystkich użytkowników może potrwać nawet do początku. Niestety, Google nie potwierdziło, czy nowa funkcja będzie dostępna także z poziomu aplikacji mobilnej. Jest to bardzo istotne, ponieważ umożliwiłoby wprowadzenie szybkich poprawek, nawet będąc poza domem.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.