Dokumenty Google Smart Compose

Dokumenty Google ułatwią wspólną pracę nad pojedynczym plikiem

Newsy

Dokumenty Google ułatwiły współpracę nad plikami. Zawdzięczamy to funkcji, która pozwala kilku osobom edytować ten sam dokument jednocześnie. Bez konieczności martwienia się o numery wersji lub konsolidację zmian. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie można korzystać z usługi i trzeba polegać na lokalnie zapisanych plikach. Dzieje się tak często w przypadku interakcji z klientami lub osobami niezaznajomionymi z oprogramowaniem do współpracy, które przesyłają swoje edycje bez włączania trybu rewizji.

Dokumenty Google poprawią wspólną edycję

Dokumenty Google wspólna edycja

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W takich przypadkach pomocna jest opcja porównania zmian przez sam program. Microsoft Word już od dawna posiada taką funkcję. Na szczęście Google właśnie dogoniło swojego konkurenta w tej kwestii. Nowo dodana funkcja umożliwia porównywanie dwóch dokumentów bezpośrednio z interfejsu WWW. Aby to zrobić, należy otworzyć pierwszy dokument w Docs, następnie kliknąć na Tools -> Compare Documents i pobrać tamtejszą wersję w celu porównania. Spowoduje to utworzenie nowego pliku podkreślającego zmiany zgodnie z sugestiami dotyczącymi edycji. Żeby ułatwić rozpoznanie, zostaniemy zapytani, komu należy przypisać różnice. Dzięki temu zmiany pojawią się tak, jakby zostały dokonane przez konkretnego użytkownika bezpośrednio w dokumentach.

Zobacz też: Samsung Galaxy J7 (2017) otrzymuje aktualizację do Android Pie!

Jeśli chodzi o dostępność, funkcja ta zacznie działać od dzisiaj. Jednak jej udostępnienie dla wszystkich użytkowników może potrwać nawet do początku. Niestety, Google nie potwierdziło, czy nowa funkcja będzie dostępna także z poziomu aplikacji mobilnej. Jest to bardzo istotne, ponieważ umożliwiłoby wprowadzenie szybkich poprawek, nawet będąc poza domem.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x