Turbografx 16 mini

Nadchodzi kolejna miniaturowa konsola. Tym razem od Konami

Newsy

Obecnie panuje moda na miniaturowe retrokonsolki. Nie tak dawno temu pisaliśmy wam o pełnej liście tytułów przygotowanych na nadchodzącą konsolę Segi. Okazuje się, że do grona producentów takich urządzeń chce dołączyć niegdyś kultowe Konami. Konsola od japońskiego twórcy gier będzie nosiła nazwę Turbografx-16 mini. Jak widać, jest to więc miniaturowa wersja konsoli Turbografx 16 znanej także pod nazwą PC-engine. Co prawda z powodu ustroju politycznego panującego w naszym kraju nie miała ona okazji zdobyć u nas większej popularności, jednak nie oznacza to, że nie ma do zaoferowania biblioteki naprawdę udanych tytułów.

Turbografx-16 mini

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Do tej pory zapowiedziano sześć gier na system, który zostanie wydany w Japonii jako PC Engine Mini, a w Europie jako TurboGrafx-16 mini. Konsola będzie miała dwa porty USB dla kontrolerów. Możliwe jednak będzie podłączenie aż 6 kontrolerów dzięki zastosowaniu specjalnego adaptera.

Dotychczas zapowiedziano tylko kilka gier. Są to jednak tytuły z najwyższej półki:

  • R-Type
  • New Adventure Island
  • Ninja Spirit
  • Ys Book I & II
  • Dungeon Explorer
  • Alien Crush

Wystąpią jednak pewne różnice pomiędzy wersją dla Japonii a tą dla reszty świata. Na przykład, potwierdzono, że PC Engine Mini będzie miało grę Castlevania classic Dracula X: Rondo of Blood na wyłączność.

Zobacz też: Chcesz dodatków do Firefoxa? Zapłać za nie, czyli Mozilla zmienia swój profil

Oryginalny PC Engine został zaprojektowany przez Hudsona i wyprodukowany przez NEC. Został on wydany w Japonii w 1987 roku, a następnie w 1989 roku w Stanach Zjednoczonych jako TurboGrafx-16. Konami było jednym z największych zwolenników platformy i ostatecznie przejęło Hudson. Oznacza to, że mini konsola nie powinna mieć większych problemów z zapewnieniem świetnej bazy tytułów. Nie wiadomo jednak ile gier znajdzie się w konsoli. Nie podano także cen ani daty premiery. Konami zapewnia, że informacje te zostaną podane już wkrótce.

Źródło: The Verge


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x