Wśród wojny handlowej między USA a Chinami, Huawei stał się celem i stoi w obliczu różnych ograniczeń, które zasadniczo mają na celu powstrzymanie firmy od prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas gdy różne kraje nałożyły zakaz na Huawei, nadeszła dobra wiadomość dla chińskiego giganta telekomunikacyjnego. Minister Technologii w Arabii Saudyjskiej powiedział, że nie widzi problemu w korzystaniu z produktów wyprodukowanych przez chińskiego giganta telekomunikacyjnego.

Arabia Saudyjska chce współpracować z Huaweiem

Arabia Saudyjska Huawei

W oświadczeniu na temat współpracy z Huaweiem oraz obaw przed szpiegostwem ze strony chińskiego giganta powiedział:

Jeśli chodzi o budowanie naszej gospodarki cyfrowej, mamy dwie zasady przewodnie. Po pierwsze, jesteśmy gospodarką otwartą, więc zawsze jesteśmy za partnerstwem. Niezależnie od tego, czy pochodzi ono ze Wschodu, Europy, czy też z Zachodu. Jeśli zaś chodzi o drugą zasadę: tak długo jak te firmy i dostawcy rozwiązań spełniają nasze wymagania techniczne, regulacyjne i bezpieczeństwa cybernetycznego, jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc z nimi współpracować.

Zobacz też: Samsung Galaxy M40 przedstawiony – kolejny smartfon z głośnikiem w ekranie.

Powiedział również, że jego kraj planuje największy komercyjny rozwój sieci komórkowej 5G na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Ma także nadzieję, że podpisanie w niedzielę umowy o współpracy z Japonią przyczyni się do dalszych postępów w dziedzinie IT. Jest to już kolejny kraj po Wielkiej Brytanii oraz Rosji, który zadeklarował chęć współpracy z Huaweiem w budowie sieci 5G.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.