Nokia ma problem z nazewnictwem smartfonów

Nokia przyznaje, że nazwy ich smartfonów mogą wprowadzać w błąd

Newsy

HMD Global, fińska firma, która obecnie produkuje smartfony marki Nokia, wykonała całkiem niezłą robotę, dając drugie życie dawnemu liderowi rynku. Jest to imponujące, biorąc pod uwagę fakt, że zrobiła to, gdy rynek smartfonów jest przepełniony i jest bardzo konkurencyjny. Niestety, nie ze wszystkim sobie radzi aż tak dobrze. Dużym problemem dla firmy są nazwy smartfonów, które mogą wprowadzać klientów w błąd.

Nokia ma problem z nazewnictwem smartfonów

Nokia ma problem z nazewnictwem smartfonów

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Dyrektor generalny HMD Global Pranav Shroff, przyznał, że ich system nazewnictwa dla smartfonów Nokia jest zły.

Jesteśmy to winni wszystkim. Powinniśmy się upewnić, że portfolio naszych produktów jest jasne. Niestety, jest to coś, nad czym musimy jeszcze sporo popracować.

Na przykład Nokia 7.1, która wydaje się następcą Nokii 7 Plus, tak na prawdę nią nie jest. Rodzi to następujące pytanie: czym ten Plus tak właściwie jest? Innym przykładem, jeśli Nokia 1 Plus. Nazwa nie jest zbyt trafna, ponieważ może się kojarzyć z marką OnePlus. Wydaje się jednak, że firma uczy się na błędach i szuka rozwiązania tego problemu. Pranav Shroff obiecał, że dołoży wszelkich starań w celu osiągnięcia prostego i zrozumiałego nazewnictwa smartfonów Nokii.

Zobacz też: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na początek tygodnia #18

Dodatkowo wyjaśnił, że firma zamierza teraz ograniczyć modele Plus, a jeśli zajdzie taka potrzeba to całkowicie z nich zrezygnować. Jest to istotne nie tylko dla konsumentów, ale także samego producenta. Prostota nazewnictwa ma duże znaczenie przy sprzedaży urządzeń. Wiele firm się już o tym miało okazję przekonać.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x