Na razie era składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami ma się… lekko mówiąc średnio. Co prawda Samsung lada moment może ostatecznie ujawnić datę premiery Galaxy Fold, ale szał na ten model gdzieś już zniknął. Podobnie wygląda sytuacja z Huawei Mate X, który został pokazany i nic więcej się z nim nie dzieje. Dlatego w dobie tych wszystkich niepowodzeń muszą nam wystarczać… patenty. Jeden z nich od Samsunga właśnie trafił do Sieci i oto pomysł firmy na wysuwany wyświetlacz. Ogólnie nie jest źle, a na pewno lepiej od Oppo.

Wysuwany wyświetlacz od Samsunga, czyli kolejne zastosowanie elastycznych ekranów

wysuwany wyswietlacz samsung patent pomysl

Jeśli dobrze pamiętacie, to Oppo też opatentowało wysuwany wyświetlacz, ale jest to bardziej karykatura, aniżeli coś, co mogłoby stać się codziennością. Dlatego pomysł Samsunga wydaje się zdecydowanie ciekawszy, choć jest równocześnie zdecydowanie bardziej zaawansowany. Co prawda w tym pomyśle stale zmieniamy proporcje, co burzy kompatybilność wielu aplikacji, ale przeglądanie internetu czy też dzielenie obszaru roboczego może być czymś podstawowym dla tego pomysłu. Na pewno ten patent rozwiązuje problem Galaxy Fold, czyli brak ruchomych elementów na wierzchu. Nadal można się obawiać o kurz w miejscu zagięć, ale wszystkiego nie da się osłonić.

Zobacz też: Oto Asus 6z, czyli doskonale znany nam smartfon.

Tradycyjnie na koniec przypominam, że to patent i równie dobrze Samsung może go zachować dla siebie na zawsze. Oczywiście cały czas słyszymy, że Koreańczycy pracują nad nowymi typami smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami, więc… być może to jeden z nich?

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.