Każdy wielki wydawca gier wchodzi w biznes abonamentowy, a najnowszym jego uczestnikiem jest Ubisoft. Podczas konferencji prasowej E3 2019, Ubisoft ogłosił UPlay Plus, serwis prenumeraty gier PC z ponad 100 opublikowanymi tytułami Ubisoftu. Ma się on ukazać 3 września. Serwis został zaprojektowany podobnie jak Microsoft Xbox Game Pass oraz EA Origin Access. Oznacza to więc regularną opłatę za nieograniczony dostęp do bazy gier.

Uplay Plus dla PC i Google Stadia

Wersja Ubisoft jest jednak znacznie droższa, niż to co oferuje konkurencja. Firma mówi, że będzie kosztowała 14,99 dolarów miesięcznie. Dla porównania EA / Origin Access to tylko 4,99 USD miesięcznie i 29,99 USD rocznie, podczas gdy Microsoft sprzedaje Xbox Game Pass za 9,99 USD zarówno na konsoli, jak i na PC. Microsoft sprzedaje również Xbox Game Pass Ultimate, który łączy w sobie subskrypcje zarówno na konsolę, jak i na komputer i wprowadza subskrypcję Xbox Live Gold za 14,99 USD. Czyli za taką samą cenę jak nowa usługa Ubisoft. Mimo to francuska firma twierdzi, że jej usługa zapewnia dostęp do wszystkich treści do pobrania i rozszerzeń dla gier objętych subskrypcją, co ma tłumaczyć wyższą cenę.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 zaprezentowany – ewolucja na miarę kolejnego hitu.

Dodatkowo Ubisoft ma jedną kluczową zaletę: jego subskrypcja trafia do Google Stadia. Firma mówi, że współpracowała z Google w celu uruchomienia UPlay Plus na ich platformie w przyszłym roku. Nawiąże przy tym pierwsze partnerstwo między platformą do gier w chmurze Google a zewnętrznym wydawcą od czasu, gdy szef Stadia Phil Harrison ogłosił na początku tego tygodnia, że Stadia będzie otwarta na usługi innych firm. Niestety, wybierając Uplay Plus na PC/Stiada otrzymamy subskrypcję tylko dla jednej platformy. Za następną będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.