LG G2 mini

LG G2 przez wielu jest uważany za najlepszy smartfon ubiegłego roku. Są jednak osoby wstrzymujące się z jego zakupem, gdyż odstraszają je rozmiary tego urządzenia. LG postanowiła wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i planuje wypuścić wersję ich topowego smartfona, posiadającą wszystkie zalety „większego brata”, lecz upakowane w mniejszej obudowie. G2 mini zostanie oficjalnie zaprezentowany na nadchodzących targach WMC w przyszłym tygodniu.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

 

Parametry urządzenia zostaną dostosowane do mniejszej postaci. Dostępne będą dwie wersje urządzenia. Superwydajny Snapdragon 800 zostanie zastąpiony słabszym Snapdragonem 400 bądź Nvidia Tegra 4i. Kolejnymi „cięciami” będzie zastosowanie mniejszego, 4,7 calowego wyświetlacza o rozdzielczości qHD (540 x 960), 8MP aparatu oraz 1 GB pamięci RAM. Smartfon będzie posiadał wersję dual-sim (z LTE.), 2440 mAh wymienialną baterię oraz pamięć 8GB rozszerzalną przez kartę pamięci.

Pomimo teoretycznie gorszej specyfikacji technicznej aspekt software’owy zostanie niezmienny. Urządzenie będzie pracowało z najnowszą wersją Androida KitKat 4.4, a producent obiecuje pełną gamę usprawnień znanych z G2.

 

Jak możemy zauważyć, telefon kierowany jest na zdecydowanie niższy pułap rynku niż flagowy G2, by dorównać innym „mini- wersjom” topowych urządzeń konkurencji. Według źródła, G2 mini zadebiutuje w marcu zaczynając od Rosji. Następnie trafi do sklepów w Ameryce Północnej oraz Południowej, Azji oraz Europie.

 

Źródło: theverge.com
Kamil Piotrowski