USA blokada Huawei

Osoba odpowiedzialna za budżet USA nie chce blokady dla Huaweia

Newsy

Nowy przeciek The Wall Street Journal wspomina list wysłany do wiceprezydenta USA Mike Pence i kilku innych członków Kongresu od Rulles Vought, p.o. dyrektora Biura Zarządzania i Budżetu. List ten mówi, że ustawa National Defense Authorization Act podpisana przez Prezydenta Trumpa, która wyraźnie zakazała Huawei prowadzenia interesów z firmami amerykańskimi, skutkowałaby dramatycznym zmniejszeniem liczby dostawców dostępnych do współpracy z rządem USA.

Przedstawiciel władz USA chce odroczenia blokady dla Huaweia

USA blokada Huawei

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Administracja uznaje znaczenie tych zakazów dla bezpieczeństwa narodowego. Mimo to kilka agencji słyszało istotne obawy ze strony szerokiego kręgu potencjalnie zainteresowanych stron, których to dotyczy. Vought zażądał od stron, do których zwrócono się z wnioskiem, aby ustawa rozważyła dwuletnie opóźnienie, zanim wejdzie w życie. Ma to zapewnić płynniejszy okres przejściowy bez drastycznych zakłóceń.

Zobacz też: Apple Watch zyskuje niezależność dzięki watchOS 6

Do dziś Stany Zjednoczone nadal nie przedstawiły żadnych mocnych dowodów na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego ze strony Huaweia. Nie nastąpiło to nawet po tym, jak producent otwarcie pozwał rząd USA za niekonstytucyjne traktowanie. A także za wyciąganie konsekwencji bez przedstawienia dowodów. Sam prezydent Trump powiedział nawet, że ma nadzieję, iż Stany Zjednoczone zniosą zakaz w ramach umowy handlowej.  Podkreślił jednak przy tym, że Huawei jest bardzo niebezpieczny. Jak widać, jest to głównie zagrywka polityczna, której Huawei stał się ofiarą. Zakaz nie tylko dotyczy jednej z największych chińskich firm, ale może potencjalnie spowolnić rozwój 5G i podnieść ceny. Oznacza to, że decyzja administracji Trumpa odbije się negatywnie na nas wszystkich.

Źródło: Gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x