Xiaomi Mi Band jest serią jednych z najbardziej przystępnych cenowo i atrakcyjnych akcesoriów fitness. Opierając się na ogromnej popularności zeszłorocznego Mi Band 3, Xiaomi wprowadził na rynek jego następcę, którym jest Mi Band 4. Został on wyposażony w kolorowy wyświetlacz AMOLED, ulepszony akcelerometr dla skuteczniejszego śledzenia ruchu podczas aktywności fizycznej, wbudowany mikrofon do sterowania głosem, a jego czas pracy na baterii uległ znacznemu wydłużeniu.

Premiera Xaomi Mi Band 4

xiaomi mi band 4

Xiaomi Mi Band 4 ma 0,95-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 240 × 120 pikseli. Jest to znaczna zmiana na plus względem monochromatycznego wyświetlacza OLED o przekątnej 0,78 cala znanego z poprzednika. Większy, kolorowy  wyświetlacz, pozwoli użytkownikom na łatwe przeglądanie powiadomień z mnóstwa aplikacji oraz statystyk związanych z aktywnością fizyczną. Xiaomi Mi Band 4 wyposażony jest w lepszy, 6-osiowy akcelerometr, który może śledzić takie czynności jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze i tym podobne. Ponieważ zespół Mi Band 4 jest również wodoodporny do 5 ATM lub 50 metrów, Xiaomi dodał wsparcie dla monitorowania działań związanych z pływaniem. Przyspieszeniomierz może wykrywać różne style pływania, w tym styl grzbietowy, piersiowy, motylkowy, freestyle i styl mieszany, i jest w stanie wygenerować wynik SWOLF do oceny umiejętności pływaków.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T Pro pojawia się w europejskich sklepach – tuż przed premierą!

Innym ważnym dodatkiem w Mi Band 4 jest wbudowany mikrofon, który może być używany do wykonywania poleceń głosowych. Za ich pomocą można się komunikować z inteligentnym asystentem Xiao. Za jego pomocą można sterować różnymi inteligentnymi produktami w ekosystemie IoT Xiaomi — w tym robotem czyszczącym Xiaomi, inteligentnym klimatyzatorem. Mi Band 4 może być również wykorzystywane do sterowania odtwarzaniem muzyki. Opaska posiada także NFC, dzięki czemu będzie możliwe dokonywanie za jej pomocą płatności zbliżeniowych. Będzie także dostępny wariant bez tej funkcji. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Xiaomi twierdzi, że wersja bez NFC może działać do 20 dni na jednym ładowaniu. Natomiast wersja z NFC będzie działać przez 15 dni. Żywotność baterii może się jednak zmniejszać wraz ze wzrostem częstotliwości automatycznego śledzenia tętna i śledzenia rytmu snu.

Cena i dostępność

xiaomi mi band 4

Mi Band 4 jest wyceniony w CNY 169 (~25$) dla wersji nie-NFC i CNY 229 (~33$). Xiaomi wprowadził również specjalną edycję Avengers Bands, która jest wyceniona na CNY 329 (~$50). Xiaomi Mi Band 4 będzie dostępny w Chinach od 14 czerwca w wersji podstawowej. Natomiast wersja NFC będzie dostępna od 18 czerwca. Niestety, producent nie podał jeszcze daty premiery na innych rynkach.

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.