Termin premiery Ark OS

Kolejne źródła potwierdzają termin premiery Ark OS – systemu Huawei

Newsy

Huawei podobno rozpoczął pracę na własnej platformie w 2012 roku. Firma wahała się przed wydaniem go jednak, ponieważ jej klienci przyzwyczaili się do systemu Android i Windows. Jednak dodanie firmy do czarnej listy USA, co utrudnia jej współpracę z amerykańskimi firmami, nie zostawiło jej zbyt wielu opcji.

Termin premiery Ark OS

Termin premiery Ark OS

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Global Times powiedział, że Huawei prawdopodobnie nazwie swoją platformę HongWeng OS w Chinach i Oak OS gdzie indziej. Chociaż bardziej prawdopodobną nazwą dla reszty świata jest Ark OS. Powołując się na liczne niezidentyfikowane źródła znane z planów giganta, w raporcie stwierdzono, że Huawei może wprowadzić platformę już w sierpniu lub we wrześniu. Ponadto firma już złożyła kilka wniosków do Biura Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO) o znaki towarowe dla systemu operacyjnego i innego oprogramowania.

Zobacz też: Waze z Asystentem Google – Mapy też się dzielą swoimi rozwiązaniami

Inne przecieki twierdziły, że nowy system operacyjny Huaweia, może zadebiutować nawet wcześniej niż tej jesieni. A przynajmniej ten przeznaczony dla smartfonów. Pomimo że firma wielokrotnie powtarzała, że nie chce rezygnować z obecnych systemów operacyjnych. Dodatkowo CNBC donosi, że może wprowadzić nowy system operacyjny w Chinach do końca 2019 roku, a następnie rozszerzyć go na resztę świata do pierwszej połowy 2020 roku. Rozbieżność między tymi przeciekami może wynikać z nieporozumień w wewnętrznej komunikacji na temat planów firmy. Może to również być częścią prób przekonania rządu USA, że odcięcie dostępu do amerykańskich platform byłoby błędem. Dlatego też pomimo licznych przecieków dokładny termin premiery Ark OS wciąż nie jest znany. Dają nam one jednak pewne pojęcie na ten temat.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x