nokia-x-teaser

Mobile World Congress w Barcelonie zbliża się dużymi krokami. Coraz więcej korporacji w najróżniejszy sposób zachęca do wzięcia udziału w tej imprezie. Nokia postanowiła zwrócić na siebie uwagę zegarem odliczającym czas do konferencji, na której prawie na pewno zostanie zaprezentowana znana do tej pory pod nazwą Normady – Nokia X A110.

 

Część MWC poświęcona Nokii będzie jednym najbardziej oczekiwanych wydarzeń tej imprezy. Na temat smartfona tej firmy z „zielonym robociekiem” na pokładzie pierwszy raz usłyszeliśmy w okolicach sierpnia ubiegłego roku. Była to o tyle ciekawa informacja, że do tej pory Skandynawowie trzymali się „mobilnych okienek” i nic nie wskazywało na zmianę tej strategii. Jednak od tamtego czasu na światło dzienne wyszły coraz to nowsze przecieki na temat Nokii X potwierdzające istnienie tego modelu. Znamy już nieoficjalne parametry urządzenia wraz z ceną, a  wiarygodne źródła sugerują premierę właśnie na nadchodzących targach w Barcelonie.

 

Wracając do tematu, Nokia na swoim serwisie opublikowała zegar odliczający czas do targów wraz z czterema strzałkami układającymi się w znak „X”, a wszystko na zielonym tle (zielony, czyli androidowy). Sugeruje nam to, że to właśnie na WMC zostanie oficjalnie zaprezentowany ten przełomowy smartfon Finów.

nokia zegar wmc

 

Pomimo, że Nokia X jest oczywiście budżetowym urządzeniem, jest niezmiernie miło zobaczyć, jak spełnia się marzenie niektórych fanów tej legendarnej marki o smartfonie z Androidem na pokładzie. Wiele funkcji wciąż jest owianych tajemnicą i nawet jeśli urządzenie nie jest flagowym rozwiązaniem, chyba wszyscy jesteśmy ciekawi czym tym razem zadziwi nas ten producent. Jesteście zainteresowani propozycją Nokii? Zachęcamy do oglądania konferencji za pośrednictwem Internetu, gdy tylko odliczanie dobiegnie końca.

 

Źródło: conversations.nokia.com, androidauthority.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski