Google wprowadza dynamiczną pocztę elektroniczną w usłudze Gmail do wszystkich użytkowników. Dotychczas rozwijała się ona w wersji beta, która została uruchomiona na początku tego roku. Opierając się na AMP, funkcja ta pozwoli na interaktywne wiadomości, które będą oznaczać, że użytkownicy mogą traktować treść wiadomości tak samo, jak stronę internetową, bez opuszczania skrzynki odbiorczej.

Dynamiczna poczta Gmail

Dynamiczna poczta Gmail

Google uruchomił już w marcu wersję beta dynamicznych wiadomości e-mail, jako sposób na usprawnienie wysyłania wiadomości. Dzięki temu Gmail jest bardziej przyjazny dla użytkowników. Zamiast otwierać nowe strony internetowe po kliknięciu linku, wypełniać formularz lub odpowiadać na ankietę w skrzynce odbiorczej. Będzie można to wszystko wypełnić z interfejsu poczty elektronicznej. Będzie to wymagało specjalnie sformatowanych wiadomości e-mail. Umożliwia to obsługę aplikacji internetowych od dostawców takich jak  Pinterest, Booking, czy Doodle. Oczywiście nie zabraknie także wsparcia dla usług Google. Dzięki temu można na przykład odpowiedzieć na Google Docs edytować bezpośrednio w wiadomości e-mail z powiadomieniem.

Zobacz też: Wygląd Pixela 4 – jeśli wyśmiewacie iPhone XI, to Google też powinniście

W przypadku zmiany niektórych funkcji Google, zarówno posiadacze kont osobistych, jak i ci z kontami G Suite będą mogli korzystać z dynamicznych wiadomości e-mail. Te ostatnie będą miały włączone domyślnie, choć funkcja ta może być wyłączona w ich domenie przez administratora. Użytkownicy będą mogli również wyłączyć tę funkcję w zależności od preferencji. Początkowo dynamiczna poczta elektroniczna będzie obsługiwana tylko w usłudze Gmail w internecie. Wsparcie dla telefonów komórkowych jest w przygotowaniu, jednak, jak mówi Google. Dynamiczna poczta Gmail ma zostać wprowadzona od 2 lipca.

Źródło: Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.