Od początku wojny pomiędzy Huawei a USA nacisk położono na działalność związaną z telefonią komórkową. Jednak zakaz dotyczy również innych działalności firmy. Nowe przecieki mówią, że chiński gigant poprosił swoich partnerów związanych z branżą komputerów osobistych o wstrzymanie dostaw. Poprosił również o zawieszenie prac nad nowymi projektami. To posunięcie dotyczy zarówno własnych komputerów osobistych Huawei MateBook, jak i submarki Honor, które są sprzedawane pod marką MagicBook.

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Według Digitimes, wielu producentów otrzymało prośbę od Huawei dotyczącą wstrzymania dostaw. Nie ma ram czasowych na wznowienie produkcji i rozwoju, ponieważ Huawei nie ma alternatywy dla AMD, Intela i Windowsa. Zarówno Intel, AMD, jak i Microsoft są firmami amerykańskimi i nie mogą prowadzić interesów z Huawei. Podczas gdy Huawei był w stanie zaopatrzyć się w układy dla swoich telefonów komórkowych po amerykańskiej blokadzie ZTE w zeszłym roku, nie był w stanie zrobić tego dla swojej działalności związanej z notebookami.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei Matebook 13 – idealna para ze smartfonem?

Działalność Huawei w dziedzinie komputerów osobistych znacznie się rozwinęła, odkąd rozpoczęła się kilka lat temu. Oczekiwano, że jego sprzedaż osiągnie wzrost na poziomie 277,3%. Jednak ta liczba nie będzie już osiągalna po ostatnich wydarzeniach. MateBook X Pro, który został wprowadzony na rynek na początku tego roku, ustanowił rekord sprzedaży w chińskim sklepie internetowym. Niestety, w związku z tym, że Huawei wstrzymuje produkcję laptopów, prognozy te się nie spełnią. A wielka szkoda, bo firma robi naprawdę porządne urządzenia, o czym możecie się przekonać między innymi z naszego testu Matebooka D14.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.