5G od Huaweia w pełni bezpieczne

Widać kolejne efekty blokady – Huawei wstrzymuje produkcję laptopów.

Newsy

Od początku wojny pomiędzy Huawei a USA nacisk położono na działalność związaną z telefonią komórkową. Jednak zakaz dotyczy również innych działalności firmy. Nowe przecieki mówią, że chiński gigant poprosił swoich partnerów związanych z branżą komputerów osobistych o wstrzymanie dostaw. Poprosił również o zawieszenie prac nad nowymi projektami. To posunięcie dotyczy zarówno własnych komputerów osobistych Huawei MateBook, jak i submarki Honor, które są sprzedawane pod marką MagicBook.

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Według Digitimes, wielu producentów otrzymało prośbę od Huawei dotyczącą wstrzymania dostaw. Nie ma ram czasowych na wznowienie produkcji i rozwoju, ponieważ Huawei nie ma alternatywy dla AMD, Intela i Windowsa. Zarówno Intel, AMD, jak i Microsoft są firmami amerykańskimi i nie mogą prowadzić interesów z Huawei. Podczas gdy Huawei był w stanie zaopatrzyć się w układy dla swoich telefonów komórkowych po amerykańskiej blokadzie ZTE w zeszłym roku, nie był w stanie zrobić tego dla swojej działalności związanej z notebookami.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei Matebook 13 – idealna para ze smartfonem?

Działalność Huawei w dziedzinie komputerów osobistych znacznie się rozwinęła, odkąd rozpoczęła się kilka lat temu. Oczekiwano, że jego sprzedaż osiągnie wzrost na poziomie 277,3%. Jednak ta liczba nie będzie już osiągalna po ostatnich wydarzeniach. MateBook X Pro, który został wprowadzony na rynek na początku tego roku, ustanowił rekord sprzedaży w chińskim sklepie internetowym. Niestety, w związku z tym, że Huawei wstrzymuje produkcję laptopów, prognozy te się nie spełnią. A wielka szkoda, bo firma robi naprawdę porządne urządzenia, o czym możecie się przekonać między innymi z naszego testu Matebooka D14.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x