Od początku wojny pomiędzy Huawei a USA nacisk położono na działalność związaną z telefonią komórkową. Jednak zakaz dotyczy również innych działalności firmy. Nowe przecieki mówią, że chiński gigant poprosił swoich partnerów związanych z branżą komputerów osobistych o wstrzymanie dostaw. Poprosił również o zawieszenie prac nad nowymi projektami. To posunięcie dotyczy zarówno własnych komputerów osobistych Huawei MateBook, jak i submarki Honor, które są sprzedawane pod marką MagicBook.

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Huawei wstrzymuje produkcję laptopów

Według Digitimes, wielu producentów otrzymało prośbę od Huawei dotyczącą wstrzymania dostaw. Nie ma ram czasowych na wznowienie produkcji i rozwoju, ponieważ Huawei nie ma alternatywy dla AMD, Intela i Windowsa. Zarówno Intel, AMD, jak i Microsoft są firmami amerykańskimi i nie mogą prowadzić interesów z Huawei. Podczas gdy Huawei był w stanie zaopatrzyć się w układy dla swoich telefonów komórkowych po amerykańskiej blokadzie ZTE w zeszłym roku, nie był w stanie zrobić tego dla swojej działalności związanej z notebookami.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei Matebook 13 – idealna para ze smartfonem?

Działalność Huawei w dziedzinie komputerów osobistych znacznie się rozwinęła, odkąd rozpoczęła się kilka lat temu. Oczekiwano, że jego sprzedaż osiągnie wzrost na poziomie 277,3%. Jednak ta liczba nie będzie już osiągalna po ostatnich wydarzeniach. MateBook X Pro, który został wprowadzony na rynek na początku tego roku, ustanowił rekord sprzedaży w chińskim sklepie internetowym. Niestety, w związku z tym, że Huawei wstrzymuje produkcję laptopów, prognozy te się nie spełnią. A wielka szkoda, bo firma robi naprawdę porządne urządzenia, o czym możecie się przekonać między innymi z naszego testu Matebooka D14.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.