Flagowy smartfon HMD Global Nokia 9 PureView jest obecnie liderem, jeśli chodzi o największą liczbę obiektywów w smartfonie. Jeśli jednak wierzyć przeciekom to już wkrótce może stracić ten tytuł na rzecz smartfona od Sony.

Sześć obiektywów od Sony

Sześć obiektywów od Sony

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jak wynika z przecieków, Sony opracowuje obecnie nowy smartfon Xperia, który będzie wyposażony w sześć aparatów z tyłu. Jednak nie jest jasne w tej chwili, jak te czujniki będą ułożone. Przeciek zawiera również obraz tylnego sensora kamery, ale jest to po prostu zwykły render i niekoniecznie musi oddawać stan faktyczny. Jeśli chodzi o aparat selfie, to ten także ma występować w formie większej liczby obiektywów. Tutaj jednak producent ograniczy się zaledwie do dwóch. Jeden z nich może pełnić funkcję umożliwiające zaawansowane rozpoznawanie twarzy.

Zobacz też: [YouTube] Samsung Galaxy A50 – Glasstic fantastic?

Wciąż nic nie wiemy o tym, za co mają odpowiadać poszczególne obiektywy. Śmiało możemy uznać, że jeden z nich będzie obiektywem głównym. Nie powinno także zabraknąć szerokokątnego. Biorąc pod uwagę niedawną popularność czujników ToF, może on być kandydatem do tej konfiguracji. Teoretycznie możemy się spodziewać także teleobiektywu, modułu do zdjęć makro, albo obiektywu monochromatycznego, który umożliwi robienie lepszych fotografii nocnych. To jednak są tylko przypuszczenia, a producent może nas zaskoczyć prezentując nowe, zupełnie nieznane rozwiązania. Warto pamiętać, że Sony jest jednym z największych producentów aparatów cyfrowych na świecie. Może więc mieć sporo rozwiązań w zanadrzu, które zechce przenieść do swoich smartfonów Xperia.

Źródło: Gizmochina

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.