Potraficie znaleźć zastosowanie dla sześciu obiektywów? Sony się udało

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-06-11

Flagowy smartfon HMD Global Nokia 9 PureView jest obecnie liderem, jeśli chodzi o największą liczbę obiektywów w smartfonie. Jeśli jednak wierzyć przeciekom to już wkrótce może stracić ten tytuł na rzecz smartfona od Sony.

Sześć obiektywów od Sony

Sześć obiektywów od Sony

 

Jak wynika z przecieków, Sony opracowuje obecnie nowy smartfon Xperia, który będzie wyposażony w sześć aparatów z tyłu. Jednak nie jest jasne w tej chwili, jak te czujniki będą ułożone. Przeciek zawiera również obraz tylnego sensora kamery, ale jest to po prostu zwykły render i niekoniecznie musi oddawać stan faktyczny. Jeśli chodzi o aparat selfie, to ten także ma występować w formie większej liczby obiektywów. Tutaj jednak producent ograniczy się zaledwie do dwóch. Jeden z nich może pełnić funkcję umożliwiające zaawansowane rozpoznawanie twarzy.

Zobacz też: [YouTube] Samsung Galaxy A50 – Glasstic fantastic?

Wciąż nic nie wiemy o tym, za co mają odpowiadać poszczególne obiektywy. Śmiało możemy uznać, że jeden z nich będzie obiektywem głównym. Nie powinno także zabraknąć szerokokątnego. Biorąc pod uwagę niedawną popularność czujników ToF, może on być kandydatem do tej konfiguracji. Teoretycznie możemy się spodziewać także teleobiektywu, modułu do zdjęć makro, albo obiektywu monochromatycznego, który umożliwi robienie lepszych fotografii nocnych. To jednak są tylko przypuszczenia, a producent może nas zaskoczyć prezentując nowe, zupełnie nieznane rozwiązania. Warto pamiętać, że Sony jest jednym z największych producentów aparatów cyfrowych na świecie. Może więc mieć sporo rozwiązań w zanadrzu, które zechce przenieść do swoich smartfonów Xperia.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x