MediaTek pracuje nad 64 bitowym procesorem z ośmioma rdzeniami

Newsy

mediatekQ

Firma MediaTek w krótkim czasie wyrobiła swoją renomę jako dostawca czipsetów dla urządzeń ze średniego segmentu cenowego. Jednak na tym nie kończą się ambicje tego tajwańskiego producenta, gdyż ostatnio informowaliśmy Was o nowym ośmiordzeniowcu spod szyldu tej marki opartym o 32 bitowe rdzenie Cortex-A17. Tym razem, światło dzienne ujrzały dokumenty, świadczące o tym, że korporacja pracuje już nad nowymi jednostkami, w tym ośmiordzeniowym układem bazującym na 64 bitowych rdzeniach  Cortex-A53.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

mediatek cortex-A53

Informacje na temat MT6732 i MT6752, odpowiednio 4-ro i 8-mio rdzeniowych układach wyciekły ostatnio do Sieci, lecz do tej pory nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Oba bazują na rdzeniu Cortex-A53 wspierającym nowe, 64 bitowe instrukcje z zestawu ARMv8, dzięki czemu ich wydajność jest znacząco lepsza (porównując zegar w zegar z Cortex-A7) , a pobór mocy wciąż pozostaje na niskim poziomie. Ponadto posiadają wbudowany moduł LTE, którym do tej pory mógł pochwalić się tylko Qualcomm – jeden z największych rywali firmy.

Procesory mają być odpowiedzią na zapowiedziane w tamtym roku Snapdragon’y 410 (4x Cortex-A53 + Adreno 306).

 

Czy powyższe informacje zostaną potwierdzone oraz kiedy zobaczymy pierwsze urządzenia na najnowszych układach MediaTek’a jeszcze nie wiadomo. Będziemy informować Was na bieżąco, gdyż wygląda na to, że wojna o 64 bity nabiera rozmachu.

 

Źródło: gsmarena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x