Specyfikacja nowego Xboxa

Xbox Scarlett – szczegóły na temat konsoli nowej generacji

Newsy

Microsoft ogłosił wreszcie swoją konsolę Xbox nowej generacji podczas konferencji prasowej 2019 E3. Nazwa kodowa to Project Scarlett, Microsoft zamierza uruchomić nową konsolę już na wakacje 2020 roku i mówi się, że oferuje około 4 razy większą moc Xbox One X. Konsola powinna być zoptymalizowana pod kątem jednej rzeczy i tylko jednej rzeczy, powiedział Phil Spencer, szef Microsoft Xbox.

Xbox Scarlett – szczegóły i zapowiedzi

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Oznacza to więc, że funkcje dodatkowe będą traktowane po macoszemu, a konsola skupi się wyłącznie na graniu. O ile taka decyzja wydaje się niezwykle słuszna, to jednak warto spojrzeć w przeszłość, a dokładniej na sukces konsol PlayStation i PlayStation 2. PS był pierwszym odtwarzaczem płyt CD w wielu domach, natomiast PS2 pełnił identyczną funkcję jako tani odtwarzacz DVD. Historia więc uczy, że zasada ta niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zobacz też: Chrome 75, czyli lepszy ciemny motyw, generator haseł i więcej nowości.

Projekt Scarlett jest napędzany przez układ AMD oparty na architekturze Zen 2 i procesor Navi. Będzie w stanie obsługiwać do 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 8K. Zapewni to nie tylko wysoką jakość przy standardowej grze. Dodatkowo może być także niezwykle przydatne podczas gry z wykorzystaniem hełmu VR. Możliwe więc, że Microsoft spróbuje swoich sił także w tym zakresie. Ponadto, Spencer wspomniał, że konsola będzie obsługiwać technologię Ray Tracing następnej generacji. Podobnie jak będzie to miało miejsce w przypadku Playstatnion 5 do konsoli zawita dysk SSD.  Podobnie jak obecna konsola Xbox One, Project Scarlett będzie wstecznie kompatybilny i będzie obsługiwał cztery generacje gier z Xbox. Najprawdopodobniej oryginalnego Xbox, Xbox 360 i Xbox One.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x