Chiny ostrzegają firmy z USA

Chiny przestrzegają amerykańskie firmy przed tragicznymi konsekwencjami

Newsy

Chińscy urzędnicy rządowi podobno ostrzegali wiele firm technologicznych przed tragicznymi konsekwencjami, jeśli będą one przestrzegały zakazu prowadzenia interesów z chińską firmą technologiczną Huawei. Jak wynika z raportu opublikowanego w The New York Times. Poruszenie następuje po tym, jak Chiny zagroziły utworzeniem czarnej listy niewiarygodnych podmiotów w odwecie za ten zakaz.

Chiny ostrzegają firmy z USA

Chiny ostrzegają firmy z USA

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

The Times donosi, że ostrzeżenia przyszedł w serii spotkań, które odbyły się na początku zeszłego tygodnia pomiędzy członkami Krajowej Komisji Rozwoju i Reform w Chinach i członkami Ministerstwa Handlu i Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych z firmami, które eksportują swoje towary do Chin. Nie jest jednak jasne, które dokładnie firmy brały udział w spotkaniu. Urzędnicy ostrzegali je przed przenoszeniem swoich linii produkcyjnych do innych krajów, przed prowadzeniem interesów z konkretnymi firmami mówiąc, że ich działania mogą mieć trwałe konsekwencje. Zostały one poinformowane, że jeśli nadal będą zaopatrywać firmy chińskie, nie poniosą takich konsekwencji.

Zobacz też: Kryptowaluta Facebooka jest tuż za rogiem

W maju Biały Dom wydał dekret wykonawczy. Pozwala on rządowi federalnemu zakazać firmom amerykańskim zakupu sprzętu od firm uważanych za stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zarządzenie to jest skierowane wprost do Huaweia. Oficjalnie ze względu na to, że funkcjonariusze bezpieczeństwa narodowego ostrzegali o takim zagrożeniu dla bezpieczeństwa USA. Do tej pory jednak nie przedstawiono w tej sprawie żadnych dowodów. Stany Zjednoczone dodatkowo wywierają presję na kraje sprzymierzone, aby nie korzystały ze sprzętu firmy przy modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej. Zarządzenie to skłoniło firmy technologiczne, takie jak Google, Microsoft, ARM i inne do zaprzestania współpracy z Huawei. Ten ruch ma miejsce w warunkach narastających napięć między Waszyngtonem a Pekinem. Obydwa kraje zrównały taryfy celne w ramach toczącej się wojny handlowej. Ostatnio rozmowy utknęły w martwym punkcie. Mimo to oczekuje się, że prezydent Donald Trump i chiński prezydent Xi Jingping spotkają się jeszcze w tym miesiącu na szczycie G20 w Japonii.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x