Istnieją doniesienia, że fińska firma uruchomi w tym roku smartfon 5G, który może być następcą Nokia 9 PureView. Jednak pojawiły się nowe szczegóły i ujawniły one, że w tym roku pojawią się dwa smartfony Nokii z 5G. Oraz to, kiedy będą one dostępne.

Dwa smartfony Nokii z 5G

smartfony Nokii z 5G

Według raportu Nokia Power User, informacje pochodzą z tego samego źródła, które poinformowało ich o telefonie Nokia 2.2, a te okazały się niezwykle dokładne. Źródło mówi, że jeden z nich będzie flagowym smartfonem 5G zasilanym przez procesor Snapdragon 855. Drugi natomiast będzie należał do wysokiej, średniej półki i może być wyposażony w procesor Snapdragon z serii 700. Według spekulacji mowa tutaj o modelu Nokia 8.2, który będzie następcą niezwykle ciepło przyjętej Nokii 8.1

Zobacz też: To już ten czas, Mapy Google zniszczą Waze i Yanosika

Obydwa urządzenia mają mieć swoją premierę już w trzecim kwartale tego roku i wtedy też trafić na rynek. Oznacza to, że producent ma jeszcze całkiem sporo do zrobienia. Jeśli Nokia nie przeszarżuje z ceną, to mogą się one okazać naprawdę ciekawym wyborem. Tym bardziej że rynek smartfonów 5G wciąż jest bardzo skromny. Z drugiej jednak strony liczba krajów z funkcjonującą siecią najnowszej generacji wciąż nie powala. Może to więc oznaczać, że wyścig w kwestii modeli 5G tak naprawdę jest pozbawiony większego sensu. Wygląda na to, że większość osób i tak kupi smartfony, które wyjdą w przyszłych generacjach. Może to jednak ugruntować pozycję producenta na tych nielicznych rynkach, które już posiadają do niej dostęp.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.