Samsung oczywiście ścigał się z czasem, aby stać się pierwszym producentem, który wypuścił składany smartfon. Technologiczny gigant był na skraju wielkiego przełomu, gdy nadeszła katastrofa. Egzemplarze Galaxy Fold wysłane do recenzentów były nękane przez liczne problemy. Taki stan rzeczy skłonił giganta do odkładania planów sprzedaży urządzenia, aż problemy zostaną rozwiązane.

Samsung Galaxy Fold – premiera już w lipcu

Samsung Galaxy Fold  premiera lipiec

Samsung nie ogłosił jeszcze oficjalnej premiery smartfona. Jednak koniec oczekiwania wydaje się już bliski. Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy Fold będzie miał swoją premierę już w lipcu. Według informacji Samsung ma być gospodarzem oficjalnej konferencji, na której wkrótce będzie mógł ogłosić lipcową datę premiery.

Zobacz też: Huawei wyprzedzi Samsunga. Mate X będzie miał swoją premierę jeszcze w tym miesiacu.

Mimo to producent i tak się spóźni. Jego największy konkurent pod postacią Huaweia Mate X będzie miał swoją premierę jeszcze w czerwcu. Dlatego więc zaszczytna palma pierwszeństwa zostanie przyznana konkurentowi Samsunga. Z drugiej jednak strony niekoniecznie jest to aż tak istotne. W końcu nie liczy się to, kto jako pierwszy zaprezentuje urządzenie, a to które z nich osiągnie sukces. Należy pamiętać, że obydwa urządzenia mogą mieć już spore problemy na starcie. Huawei Mate X jak każdy inny Huawei może mieć problemy ze zdobyciem popularności ze względu na zamieszanie wynikające z zakazu w USA. Problem jest dodatkowo potęgowany przez liczne mity i niedopowiedzenia, które narosły wokół tej sytuacji. Z drugiej jednak strony Samsung Galaxy Fold już na starcie dostanie łatkę urządzenia niepewnego i awaryjnego. Nawet jeśli producent rozwiąże wszystkie problemy, to obawy spowodowane wadliwą wczesną wersją urządzenia pozostaną.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.