Nvidia tablet

Ostatnio pisaliśmy o słowach wypowiedzianych przez samego głównodowodzącego Nvidii, pana Jen-Hsun Huang, o tym, że „Zieloni” zamierzają skupić się wyłącznie na urządzeniach z najwyższej półki. W wykonaniu tego założenia mają być pomocne najnowsze układy sygnowane logiem Tegra K1, składające się z 192 programowalnych rdzeni CUDA oraz procesora ARM. Pierwszym urządzeniem z K1 ma być najnowszy tablet Tegra Note, którego wyniki wydajności znalazły się ostatnio na stronie popularnego benchmarka AnTuTu.

 

Według źródła tablet, którego wyniki zaraz zobaczymy jest wczesną wersją konsumencką, czyli taką, która po lekkich poprawkach może trafić do sklepów. W skład P1761 wchodzi wspomniany układ K1 w wersji czterordzeniowej, a więc opartej na rdzeniach Cortex-A15 z taktowaniem 2,3GHz. Ponadto posiada 2GB pamięci RAM, 16GB pamięci wbudowanej oraz nieznanej wielkości wyświetlaczu o rozdzielczości 1900 x 1200. Całość obsługuje najnowsza odsłona Androida 4.4.2 KitKat.

Nvidia tegra note antutu

Nie przeciągając, P1761 osiągnął 38323 punktów, co jest lepszym wynikiem niż poprzedniej wersji  Tegra Note, czyli modelu P1640 (35912), jednak również znacząco niższym niż wcześniejszego prototypu, który osiągnął 43851 ponad miesiąc temu. Oczywiście nawet lekko ponad 38 tys. punktów jest bardzo dobrym wynikiem i nie ma powodów by twierdzić, że urządzenie jest słabe, choćby ze względu, że rekord został osiągnięty na specjalnym pokazowym egzemplarzu.

Nvidia tegra note antutu wykres

 

Czy zaprezentowane wyniki dobrze wróżą przyszłość najnowszej Tegry? Ciężko powiedzieć. Decydującą kwestią wydaje się być cena, oraz co ważniejsze dostępność urządzenia. A Wy jak prorokujecie? Czy K1 ma szanse na rynkowy sukces?

 

 Źródło: AnTuTu, phonearena.com, gsmarena.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski