Idealny tablet to…

Newsy

asus_tablet_teaser_computex_2
W USA przeprowadzono bardzo ciekawe badanie rynku. Firma Sybase zapytała 2100 osób o tablety i ich producentów. Około 25% z nich zapowiedziało, że zamierza w najbliższym czasie zamienić laptopa na tablet. Co ciekawsze, tylko 7% ankietowanych chce posiadać urządzenie stworzone przez producentów telefonów. 30% woli sprzęt od firmy, która ma doświadczenie w branży komputerowej. Może to tłumaczyć duże zainteresowanie tabletów firm Asus oraz Acer, a mniejszym Motoroli i Blackberry.

Bardzo ważnym aspektem tabletu jest jego cena. Badani odpowiedzieli, że idealna cena powinna być poniżej 300$ (razem z podpisaniem umowy z operatorem). Prawie co czwarty pytany, wybrałby urządzenie z Androidem. Jeżeli chodzi o ankietowanych posiadających już komórkę z tym systemem, to ta liczba rośnie do 50%. Dużo ludzi chce spory wybór aplikacji przygotowanych specjalnie pod urządzenie, więc jest to sygnał dla developerów by szybciej dostosowywali swoje programy do większych urządzeń. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Również jedna trzecia pytanych widziałaby zewnętrzną klawiaturę jako podstawowe akcesorium do urządzenia. Połowa wszystkich pytanych chce ekranu o przekątnej 10.1 cali, 26% – 12 cali, 21% chciałoby siedmio calowy, a tylko 3% – pięcio calowy.

Idąc tym tropem, możemy śmiało powiedzieć, że głównym konkurentem iPada będzie Asus Transformer oraz Samsung Galaxy Tab. Oba spełniają większość z zachcianek ankietowanych. Nie zapominajmy też o zbliżającej się premierze nowego urządzenia Asusa, 

Który Wy byście uznali mianem „idealny tablet”?

źródło: sybase.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x