ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Idealny tablet to…

Autor: Jacek Ambrosiewicz Kategoria: Newsy

asus_tablet_teaser_computex_2
W USA przeprowadzono bardzo ciekawe badanie rynku. Firma Sybase zapytała 2100 osób o tablety i ich producentów. Około 25% z nich zapowiedziało, że zamierza w najbliższym czasie zamienić laptopa na tablet. Co ciekawsze, tylko 7% ankietowanych chce posiadać urządzenie stworzone przez producentów telefonów. 30% woli sprzęt od firmy, która ma doświadczenie w branży komputerowej. Może to tłumaczyć duże zainteresowanie tabletów firm Asus oraz Acer, a mniejszym Motoroli i Blackberry.

Bardzo ważnym aspektem tabletu jest jego cena. Badani odpowiedzieli, że idealna cena powinna być poniżej 300$ (razem z podpisaniem umowy z operatorem). Prawie co czwarty pytany, wybrałby urządzenie z Androidem. Jeżeli chodzi o ankietowanych posiadających już komórkę z tym systemem, to ta liczba rośnie do 50%. Dużo ludzi chce spory wybór aplikacji przygotowanych specjalnie pod urządzenie, więc jest to sygnał dla developerów by szybciej dostosowywali swoje programy do większych urządzeń. 

Również jedna trzecia pytanych widziałaby zewnętrzną klawiaturę jako podstawowe akcesorium do urządzenia. Połowa wszystkich pytanych chce ekranu o przekątnej 10.1 cali, 26% – 12 cali, 21% chciałoby siedmio calowy, a tylko 3% – pięcio calowy.

Idąc tym tropem, możemy śmiało powiedzieć, że głównym konkurentem iPada będzie Asus Transformer oraz Samsung Galaxy Tab. Oba spełniają większość z zachcianek ankietowanych. Nie zapominajmy też o zbliżającej się premierze nowego urządzenia Asusa, 

Który Wy byście uznali mianem „idealny tablet”?

źródło: sybase.com

Sprawdź najnowsze wpisy