Toshiba-Thrive

O planach wydania tabletu przez Toshibę mówi się od dłuższego czasu. Wygląda jednak na to, że urządzenie to już niedługo trafi do sprzedaży.

Na rynku tabletów swoją obecność zaznaczyli już praktycznie wszyscy najwięksi producenci sprzętu elektronicznego. Bardzo wyraźny był jednak brak Toshiby, która mogłaby wykorzystać swoje doświadczenia z budowy np. netbooków. Mimo to systematycznie narastała liczba plotek, które wskazywały, że Toshiba coś przygotowuje.

Jeden z amerykańskich sklepów ze sprzętem elektronicznym przez pomyłkę udostępnił informacje na temat nazwy, ceny i specyfikacji technicznej oczekiwanego tabletu. Thrive, bo tak ma się nazywać, będzie oferował dość typową konfigurację sprzętową – procesor Nvidia Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Całość będzie kontrolował system Honeycomb.

Za tablet z dyskiem 8 GB będziemy musieli zapłacić 449 dolarów. Osoby, którym zależy na większej ilości miejsca, być może będą zainteresowane wersją z dyskiem 32 GB – w tym wypadku cena wzrośnie do 579 dolarów. Na tę chwilę nie wiadomo, czy Toshiba przewiduje wprowadzenie innego modelu niż WiFi.

Źródło: pocketlint

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula