Pulpit Zdalny Chrome w formie aplikacji webowej wychodzi z fazy beta. Zastępuje przy tym dedykowaną aplikację. Google współpracuje z programistami, aby stopniowo kasować aplikacje Chrome i zastępować je aplikacjami internetowymi. Wszystko dlatego, że są łatwiejsze do zbudowania i zdolne do pracy na różnych platformach. To naturalne, że firma robi to samo z własnym oprogramowaniem, ponieważ teraz zachęca użytkowników do przejścia na internetową wersję aplikacji Pulpitu Zdalnego Chrome.

Pulpit Zdalny Chrome w wersji WEB

Pulpit Zdalny Chrome WEB

Usługa jest faktycznie dostępna od 2017 roku w wersji beta, ale teraz wychodzi z tej fazy, aby zastąpić starzejącą się aplikację Chrome. Do programu Pulpitu Zdalnego Chrome można teraz uzyskać dostęp bezpośrednio ze strony internetowej. Pozwala ona na zdalne sterowanie innym urządzeniem, otrzymywanie pomocy technicznej na komputerze lub pomaganie odległej osobie. Mimo że wszystko jest zarządzane z poziomu przeglądarki, nadal trzeba pobrać lokalnie rozszerzenie. To jedyna metoda na umożliwienie połączenia z naszym komputerem. Jeśli jednak to użytkownik zapewnia wsparcie techniczne, nie musi niczego instalować. Może bezpośrednio wchodzić w interakcję z innym komputerem bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Zobacz też: Twórcy aplikacji do kryptowalut zhakowali portfele użytkowników… by ich chronić.

Oprócz tego, że jest to wygodne, wersja internetowa przynosi pewne ulepszenia. Należą do nich między innymi lepsza obsługa wielu wyświetlaczy, a wkrótce także przesyłanie plików. Google zakończy obsługę aplikacji natywnej 30 czerwca. Już zaczęło informować użytkowników, aby przełączyli się na aplikację opartą na przeglądarce. Nie dotyczy to jednak aplikacji mobilnych, które wciąż będą wspierane.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.