.Baldur’s Gate jest dla wielu jedną z najbardziej kultowych serii młodości. Po dość chłodno przyjętych remasterach od Beamdog, które były jedynie lekkim odświeżeniem graficznych oryginalnych gier. Teraz jednak przyszedł czas na prawdziwą, trzecią część serii. Za pracami nad Baldur’s Gate III stoi Larian Studios. Ma ono w swoim dorobku ma między innymi bardzo ciepło przyjęte Divinity: Original Sin.

Baldur’s Gate III – Zapomniane Krainy znów są zagrożone

Trailer gry jest z pewnością niezapomniany, gdyż widzimy nieszczęsnego rycerza pokonanego mroczną obecnością, która przekształca go najprawdopodobniej w Łupieżcę Umysłu. Założyciel Larian Studios, Swen Vincke omówił zakres prac nad Baldur’s Gate III i jak jego studio zaangażowało się w projekt podczas Stadia Connect. Według niego studio potroiło swój rozmiar. Wszystko to żeby stworzyć godnego następce poprzednich części.

Zobacz też: Wyszukiwarka Google z nowymi zasadami wyświetlania wyników. Będzie ciekawiej

Niestety, to jedyne oficjalne informacje o grze, jakie obecnie mamy:

Stworzony w ścisłej współpracy z zespołem Dungeons & Dragons w Wizards of the Coast, Baldur’s Gate III opiera się na obecnej mechanice i zaklęciach D&D. Jest on oficjalnym nowym rozdziałem w legendarnej serii. Tytuł ten przesunie granice gatunku RPG. Zaoferuje bogatą narrację z niezrównaną swobodą gry. Nie zabraknie decyzji o wysokich stawkach, unikalnymi postaciami towarzyszącymi i niezapomnianej walki. Jest to największa produkcja Larian Studios w historii. Będzie można w nią grać razem z przyjaciółmi lub w trybie przygody dla pojedynczego gracza.

Tytuł będzie dostępny na komputerach PC i Google Stadia. Nie podano jeszcze daty premiery gry.

Źródło: wccftech

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.