ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung opatentował rysik z mikrofonem i głośnikiem

Autor: Krzysztof Fall Kategoria: Newsy
Samsung_Patent_S_Pen_With_Microphone_and_Speaker-web

Najnowszy patent zarejestrowany przez Samsunga w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) wskazuje na to, że trwają intensywne prace nad S-Penem nowej generacji. Koreański producent postanowił zaimplementować rysikowi wywodzącemu się z rodziny urządzeń Galaxy Note kilka nowatorskich funkcji poprzez wyposażenie go w mikrofon i głośnik. Ze złożonej dokumentacji wynika, że nowy S-Pen pozwoli użytkownikowi wykonywać rozmowy telefoniczne, a także obsługiwać urządzenie za pomocą poleceń głosowych. Według koncepcji Samsunga, rysik całkowicie zastąpi bezprzewodowy zestaw głośnomówiący. Będzie go można również umieścić w kieszeni koszuli i podczas rozmowy wykorzystać dodatkowe funkcje phabletu. Koncepcja Samsunga jest podobna do rysika będącego na wyposażeniu Asus PadFone.

Koreański producent próbuje także ulepszyć mechanizm uchwytu S-Pena, który będzie się automatycznie wydłużać podczas odsuwania wskaźnika od urządzenia.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na zastosowanie tych rozwiązań w praktyce. Ciekawe, czy ulepszony rysik pojawi się w kolejnym modelu z serii Galaxy Note?

Źródło: phonearena.com, talkandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy