Samsung opatentował rysik z mikrofonem i głośnikiem

Krzysztof Fall Newsy 2014-02-18

Samsung_Patent_S_Pen_With_Microphone_and_Speaker-web

Najnowszy patent zarejestrowany przez Samsunga w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) wskazuje na to, że trwają intensywne prace nad S-Penem nowej generacji. Koreański producent postanowił zaimplementować rysikowi wywodzącemu się z rodziny urządzeń Galaxy Note kilka nowatorskich funkcji poprzez wyposażenie go w mikrofon i głośnik. Ze złożonej dokumentacji wynika, że nowy S-Pen pozwoli użytkownikowi wykonywać rozmowy telefoniczne, a także obsługiwać urządzenie za pomocą poleceń głosowych. Według koncepcji Samsunga, rysik całkowicie zastąpi bezprzewodowy zestaw głośnomówiący. Będzie go można również umieścić w kieszeni koszuli i podczas rozmowy wykorzystać dodatkowe funkcje phabletu. Koncepcja Samsunga jest podobna do rysika będącego na wyposażeniu Asus PadFone.

Koreański producent próbuje także ulepszyć mechanizm uchwytu S-Pena, który będzie się automatycznie wydłużać podczas odsuwania wskaźnika od urządzenia.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na zastosowanie tych rozwiązań w praktyce. Ciekawe, czy ulepszony rysik pojawi się w kolejnym modelu z serii Galaxy Note?

Źródło: phonearena.com, talkandroid.com • Borek

  no to już przegięcie, taki rysik występował jako oryginalne akcesorium to pierwszego Asusa Padfona

  • The Tree of Truth

   W Korei rozumiem, że ten patent urząd patentowy zaakceptował ale w EU oraz USA patent powinien być odrzucony.

 • Loti94

  Od dzisiaj, dresy, skejty i inni nie będą słuchać „muzy” z głośnika telefonu, tylko z długopisa 😀

 • Terel

  A już myślałem, że rozmowa przez 5-6 calowy telefon wygląda zabawnie. Ale jednak rozmowa przez długopis wywoła u mnie trudniejszy do ukrycia uśmiech. Nie mogę się doczekać, aż wejdzie do powszechnego użytku.

  Mam nadzieję, że będzie się ładował automatycznie podczas dokowania w urządzeniu.

 • pelka

  I skończy się gadka w stylu: „nie mam zamiaru trzymać takiej cegły przy uchu”.. a jak ktoś będzie miał ochotę prowadzić prywatną rozmowę to podłączy zestaw słuchawkowy.. 🙂x