Samsung opatentował rysik z mikrofonem i głośnikiem

Newsy

Samsung_Patent_S_Pen_With_Microphone_and_Speaker-web

Najnowszy patent zarejestrowany przez Samsunga w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) wskazuje na to, że trwają intensywne prace nad S-Penem nowej generacji. Koreański producent postanowił zaimplementować rysikowi wywodzącemu się z rodziny urządzeń Galaxy Note kilka nowatorskich funkcji poprzez wyposażenie go w mikrofon i głośnik. Ze złożonej dokumentacji wynika, że nowy S-Pen pozwoli użytkownikowi wykonywać rozmowy telefoniczne, a także obsługiwać urządzenie za pomocą poleceń głosowych. Według koncepcji Samsunga, rysik całkowicie zastąpi bezprzewodowy zestaw głośnomówiący. Będzie go można również umieścić w kieszeni koszuli i podczas rozmowy wykorzystać dodatkowe funkcje phabletu. Koncepcja Samsunga jest podobna do rysika będącego na wyposażeniu Asus PadFone.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Koreański producent próbuje także ulepszyć mechanizm uchwytu S-Pena, który będzie się automatycznie wydłużać podczas odsuwania wskaźnika od urządzenia.

 

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na zastosowanie tych rozwiązań w praktyce. Ciekawe, czy ulepszony rysik pojawi się w kolejnym modelu z serii Galaxy Note?

Źródło: phonearena.com, talkandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x