ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei buduje sieć 5G dla szpitali

Huawei rozpocznie budowę sieci 5G dla największego, rosyjskiego operatora

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei ogłosił podpisanie umowy rozwojowej 5G z MTS, największym operatorem telefonii komórkowej w Rosji. W tym tygodniu, w czasie trzydniowej wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinping w Moskwie, transakcja sygnalizuje chęć bliższych relacji pomiędzy dwoma mocarstwami i łączy losy dwóch z ich wiodących firm. Prezydent Rosji Władimir Putin, cytowany przez jego narodowy serwis informacyjny TASS, powiedział, że współpraca między Rosją i Chinami jest teraz na bezprecedensowo wysokim poziomie. Zostało to powtórzone przez prezydenta Chin. Współpraca nie powinna nas dziwić. Obydwa kraje mają problemy z zachodem.

Huawei wybuduje sieć 5G w Rosji

Huawei wybuduje sieć 5G w Rosji

Dla Huawei, zawarcie tej umowy jest mile widzianym ułaskawieniem przed potokiem złych wiadomości biznesowych, który został wywołany przez zakaz prezydenta Trumpa. Otwiera to także Huaweiowi drogę do krajów Europy Wschodniej.

Zobacz też: Znamy szczegóły Google Stadia. Wymagania są niższe niż się spodziewaliśmy

Na froncie 5G japoński SoftBank wybrał sprzęt Nokii i Ericssona zamiast Huaweia, który był dostawcą infrastruktury 4G dla operatora. Wygląda na to, że załamanie biznesowe Huaweia będzie trwało jeszcze przez jakiś czas, ale przynajmniej na dzień dzisiejszy firma ma znaczącą nową umowę do świętowania. Jak powiedział jej założyciel Ren Zhengfei w wywiadzie z lutego: Jeśli światła zgasną na zachodzie, wschód nadal będzie świecił [….] Ameryka nie reprezentuje świata. Ameryka reprezentuje tylko część świata. Chociaż mam wrażenie, że Amerykanie są innego zdania.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy