ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei i ich kontrowersyjne zaproszenie na targi Mobile World Congres

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei mwc

Przed nami targi Mobile World Congres, co widać i czuć już na niemalże każdym kroku. Tym samym coraz więcej w Internecie zaproszeń i zapowiedzi od wielu producentów, którzy szykują swoje premiery. Teraz przyszła pora na kolejną konferencję i zwiastun nowości od Chińczyków.

Huawei zdecydowanie należy do jednej z bardziej popularnych firm z tego państwa toteż stawiają przed sobą wysokie cele. Jednak zderzenie z rzeczywistością sprawiło, że Chińczycy wciąż tkwią w miejscu. Co w takim razie należy zrobić? Wprowadzić nieco kontrowersji i tym samym większej reklamy dla siebie. Do tego celu wykorzystano zapowiedź swojej konferencji, która odbędzie się na targach Mobile World Congres:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aKa1Lx3IJio[/youtube]

Pierwsza scena i już widzimy „chińską wersję” iPhone’a, na którym symulowany jest asystent głosowy Siri. Później następuje szczątkowe przedstawienie nowych produktów, a na koniec pytanie czyje to urządzenia: Fruit czy Somesong? Nie trudno się domyślić, że chodzi o nawiązanie do dwóch liderów mobilnego rynku, gigantów w postaci Apple i Samsunga. W taki oto sposób Huawei zapewniło sobie chwilę rozgłosu.

Chińczycy na targach Mobile World Congres mają zaprezentować nowy tablet (MediaPad X1), smartfon (Ascend P7) oraz najprawdopodobniej smartwatch, o którym nie ma mowy w powyższej zapowiedzi.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy