Wyszukiwarka Google to usługa, z której korzysta niemalże każdy. Używamy jej, by poszukać danych informacji, sprawdzić pogodę, czy znaleźć interesujący nas produkt. Co ważne w większości przypadków zwraca ona najciekawsze i najlepsze wyniki wyszukiwania, czym często nie mogą pochwalić się konkurencyjne usługi. Okazuje się jednak, że już wkrótce wyszukiwarka Google będzie jeszcze lepsza.

Wyszukiwarka Google z nowymi regułami. Wyniki będą mniej powtarzalne

Czy zdarzyło Wam się kiedyś szukać danej informacji w Google, a znalezione wyniki często pochodziły z tej samej witryny? Gigant z Mountain View, słuchając głosu użytkowników usługi, chce to zmienić – już wkrótce na pierwszej stronie listy wyników nie zobaczymy więcej niż dwóch znalezisk z tej samej witryny. Google decyzję argumentuje w następujący sposób – mniej wyników z jednego źródła, to większa różnorodność treści. Być może skłoni to użytkowników do odkrywania nowych, nieznanych wcześniej witryn i portali.

Zobacz też: Tryb ciemny pojawia się w Zdjęciach Google.

Warto wspomnieć jednak o tym, że zmiana ta nie będzie obowiązywała zawsze. W przypadku, gdy użytkownik będzie chciał wyświetlić wyniki z jednego źródła (na przykład podając jego nazwę w zapytaniu), to Google pokaże dużo więcej znalezisk z danej strony. Co myślicie o tej zmianie? Czy uważacie, że będzie ona przydatna? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter Google Liaison

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Derej

    Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.