ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NEWSY1 Kacper Kościańskiwczoraj Pudełko z Pixelem 4 wskazuje, co dostaniemy wraz ze smartfonem

Realme zaprezentuje smartfon z obsługą 5G jeszcze w tym roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Madhav Sheth podzielił się wczoraj informacją na Twitterze, że Realme ma teraz na celu wydanie pierwszych smartfonów 5G w tym roku. Stwierdza w nim, że Realme będzie jedną z pierwszych marek smartfonów, które wprowadzą produkty 5G w 2019 roku. Ponadto, oświadczył, że firma jest również zdecydowana na wprowadzenie ich początkowo na rynek indyjski.

Smartfon Realme z 5G

Smartfon Realme z 5G

Marka Realme, która narodziła się z OPPO, została wprowadzona w Indiach w ubiegłym roku. Realme pojawi się również na rynkach europejskich w niedalekiej przyszłości. Prawdopodobnie pierwszy zmartfon Realme 5G przybywający jeszcze w tym roku będzie skierowany na rynki europejskie i chińskie. Pogłoski donoszą, że firma może uruchomić Realme X Pro. Zostanie on wyposażony w układ Snapdragon 855. Wyciek informacji ujawnił, że będzie on wyposażony w 6 GB RAM + 128 GB pamięci masowej. Dostępny będzie także droższy wariant, który będzie miał 8 GB RAM. Być może to właśnie on doczeka się także wersji 5G. Możliwe jednak, że mowa jest o standardowej wersji Realme X.

Zobacz też: Realme w Europie już niedługo! Oppo szykuje drugiego OnePlusa?

Realme X jest telefonem średniej klasy, wyposażonym w 6,53-calowy wyświetlacz LCD Full HD+ bez wycięć. Jego sercem jest układ Snapdragon 710, który jest wspomagany przez do 8 GB pamięci operacyjnej i jest wyposażony w 128 GB pamięci masowej. Konfiguracja dwóch kamer o rozdzielczości 48 Mpix i 5 Mpix znajduje się z tyłu urządzenia. Jeśli zas chodzi o aparat selfie, to jest on wysuwany i oferuje rodzielczość 16 Mpix. Smartfon został wyposażony w baterię  3765 mAh i szybkie ładowanie do 20 W. Ma on wkrótce zadebiutować w Indiach z ceną około Rs. 18.000.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy