Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na firmę Huawei nieco utrudniły jej życie, ponieważ amerykańskie firmy jakiś czas temu zaczęły zrywać umowy z chińskim gigantem. O wszystkich nowinkach informujemy Was na bieżąco na łamach naszej strony – obserwujcie tag Huawei, by zawsze mieć najnowsze informacje! W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak Facebook wprowadzając w życie sankcje, pomógł również potencjalnym klientom firmy Huawei. 

Na urządzeniach Huawei aplikacje Facebooka nie będą już preinstalowane

Dziś agencja Reuters poinformowała nas, że Facebook planuje zakończyć współpracę z firmą Huawei, która zakładała preinstalowanie aplikacji społecznościowego giganta na nowych smartfonach korporacji. Mowa tu o usługach takich jak Facebook, Instagram czy WhatsApp. Warto wspomnieć o tym, że domyślnie zainstalowanych programów zazwyczaj nie da się usunąć, zatem zasadniczo krok ten powinien ucieszyć większość konsumentów. Niestety problemem jest dostęp do sklepu Google Play, którego najnowsze urządzenia firmy mają nie posiadać – to jak Huawei poradzi sobie z tą sytuacją, określi, czy my – jako potencjalni klienci – mamy się czego obawiać.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 4 z premierą w tym miesiącu.

Warto wspomnieć o tym, że decyzja Facebooka, o której poinformowała agencja Reuters, oczywiście nie wpłynie na aktualnych użytkowników smartfonów Huawei – wciąż będą oni mogli korzystać ze swojego urządzenia w taki sam sposób, jak kilka miesięcy temu.

Źródło: Reuters

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Derej

    Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.