Samsung Galaxy Note10 to jeden z najbardziej oczekiwanych flagowców. Dzisiaj, dokładnie rok po tym, jak wyciekły informacje o Galaxy Note9, Steve Hemmerstoffer powraca, żeby dać nam pierwsze spojrzenie na to, jak będzie wyglądał najnowszy smartfon z tej serii. Reprezentujące olbrzymią zmianę kierunku linii Galaxy Note Samsunga.

Samsung Galaxy Note10 cena i parametry

Samsung Galaxy Note10 cena

Według plotek, smartfon zapożyczy swoją technologię kamer z serii Galaxy S10 Samsung zapowiedzianej na początku tego roku. Wiadomość ta oznacza, że ​​flagowiec zostanie wyposażony w podstawowy 12 Mpix czujnik połączony z obiektywem o zmiennej aperturze, co zapewni lepsze ujęcia w słabym świetle. Głównemu aparatowi powinien towarzyszyć drugi 12 Mpix teleobiektyw o powiększeniu do 2×. Trzecim elementem będzie natomiast 16 Mpix obiektyw szerokokątny. Patrząc na przód renderowanej Galaxy Note10, najbardziej zauważalnym szczegółem jest być może ogólny kształt telefonu. Z biegiem lat linia Galaxy Note nabrała bardziej prostokątnego wyglądu, a seria Galaxy S otwarcie przyjęła krzywe. Jednak w tegorocznym modelu Samsung wydaje się przenosić to na zupełnie nowy poziom, z ostrzejszymi krawędziami.

Zobacz też: Po co nam sieć 5G? Samsung już pracuje nad technologią 6G

Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry, to nie wiemy o nich niestety zbyt wiele. Podstawowa wersja ma być wyposażona w 6,3-calowy wyświetlacz AMOLED. Natomiast Samsung Galaxy Note10 Pro zostanie wyposażony już w większy, bo 6,75-calowy. Smartfon ten będzie napędzany przez układ Snapdragon 855 dla USA i Exynos 9820 dla reszty świata, w tym Europy. Jeśli zaś chodzi o cenę, to ma ona oscylować w okolicach 1,100-1,200 USD.

Źródło: GSMarena, Phonearena

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.