predkosciomierz w mapach google

Prędkościomierz w Mapach Google coraz bliżej

Newsy

Nie tak dawno pisaliśmy, że Google w końcu wprowadza do map ograniczenia prędkości i zgłaszanie przeszkód. Wydaje się, że firma jest na fali zmian, ponieważ niektórzy użytkownicy zaczynają widzieć opcję wyświetlania prędkościomierza podczas jazdy.

Prędkościomierz w Mapach Google

Prędkościomierz w Mapach Google

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nowa funkcja może być włączona w preferencjach aplikacji w obszarze Ustawienia nawigacji. Wyświetla ona prędkościomierz w lewym dolnym rogu ekranu podczas korzystania ze wskazówek dotyczących jazdy. Jest to miły dodatek i oznacza, że ​​Mapy teraz ostrzegają o przekroczeniu prędkości. Jednak nie działa jeszcze w pełni z Androidem Auto. Może jednak świetnie się sprawdzać w roli licznika rowerowego. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić na wadze osprzętu oraz nie zostawiać żadnych urządzeń przy kierownicy. Umieszczenie mapy i prędkościomierza w jednym miejscu pozytywnie także wpłynie na bezpieczeństwo jazdy na jednośladzie.

 Zobacz też: Android będzie konkurował z Face ID? Na to wskazuje najnowsza aktualizacja

Niestety, prędkościomierz nie wydaje się jeszcze powszechnie dostępny, jednak jego obecność zgłasza wiele osób z Polski, co jest dla nas bardzo dobrą wiadomością. Najprawdopodobniej ​​Google decyduje się na powolne wdrażanie po stronie serwera, jak to miało miejsce we wcześniejszych aktualizacjach. Można oczekiwać, że wkrótce wprowadzi nową funkcję dla wszystkich użytkowników. Miejmy nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo. Niestety, u mnie jeszcze go nie ma. A czy u Was prędkościomierz w Mapach Google jest już dostępny?

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x