htc-logo

Z nieoficjalnych informacji wynika, że HTC pracuje nad smartfonem kierowanym do miłośników muzyki, który ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2014 roku. Będzie to pierwszy tego typu model tajwańskiego producenta od czasu HTC Rezound, który ukazał się w 2011 roku. Przypomnę, że tamten model działający pod kontrolą Androida Gingerbread wyposażony był w 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli (o gęstości 341 ppi), dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S3 taktowany częstotliwością 1,5 GH oraz 1 GB RAM na pokładzie. Był to pierwszy model obsługujący dźwięk w formacie Beats Audio. Pomimo hype’u nakręconego przez producenta, urządzenie nie przetrwało zderzenia z rzeczywistością. Klienci bardzo narzekali na jakość wykonania smartfona i jego dużą awaryjność.

Jeżeli wpis na twitterze opublikowany przez @evleaks zostanie potwierdzony,  oznaczać to będzie, że tajwański producent dojrzał do tego, aby ponownie przygotować urządzenie dla tego segmentu rynku. Tym razem jednak bez współpracy z Beats Audio.Będziemy zatem bacznie obserwować zapowiedzi HTC.

Źródło: phonearena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.