5G szansą dla rynku smartfonów

Włochy dołączają do grona państw z siecią 5G

Newsy

Wbrew paranoi i nieuzasadnionej paniki na świecie sieć 5G staje się powoli faktem. Co prawda zawirowania wokół Huaweia w sporym stopniu opóźniły budowę sieci, jednak jej nie powstrzymały. Obecnie coraz więcej krajów korzysta z dobrodziejstw sieci piątej generacji. Kolejnym, które dołączyło do tego grona, są Włochy.

Sieć 5G we Włoszech

Sieć 5G we Włoszech

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Szwajcaria była pierwszym krajem w Europie z 5G, wkrótce potem Wielka Brytania. Teraz Włochy dołączają do duetu po tym, jak Vodafone uruchomił usługi nowej generacji w 28 gminach w pięciu dużych miastach — Mediolanie, Turynie, Bolonii, Rzymie i Neapolu. Vodafone Italy wyjaśniło, że może być pierwszym, który uruchomi usługę, ale spodziewa się ostrej konkurencji ze strony TIM i Fastweb w nadchodzących miesiącach. Aldo Bisio, dyrektor naczelny operatora, powiedział, że w 2021 roku ponad 100 miast i gmin będzie miało prędkości gigabitowe. W ciągu następnych 5 lat sieć 5G we Włoszech ma osiągnąć taki sam zasięg, jak obecnie ma LTE. Trzeba przyznać, że są to bardzo wyważone prognozy i trudno zarzucić tutaj hurraoptymizm.

Zobacz też: Rosja buduje sieć 5G i uważa ją za ludobójstwo. Czy sponsoruje jej przeciwników?

Wraz z wprowadzeniem na rynek 5G, Vodafone zaoferuje również trzy smartfony, które mogą faktycznie korzystać z nowych sieci — Xiaomi Mi Mix 3 5G, dostępny od dziś, LG V50 ThinQ 5G, który można kupić od następnego poniedziałku, 10 czerwca oraz Samsung Galaxy S10 5G, który można zamówić od poniedziałku. Jednak w ręce klientów trafi dopiero pod koniec obecnego miesiąca. Mam nadzieję, że Polska niedługo także trafi do grona tych państw.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x