ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znamy specyfikację Sony Xperia Tablet Z2. Jest… cienki

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
xperia-tablet-z-1-640x426

Wielkimi krokami zbliżają się targi MWC, na których zobaczymy sporo nowych urządzeń, więc coraz częściej będziemy raczeni różnego rodzaju przeciekami. Specjalizujący się w nich @evleaks właśnie opublikował przewidywaną specyfikację Sony Xperia Tablet Z2.

Wynika z niej, że sprzęt będzie topowym modelem japońskiego producenta na nadchodzący rok. Prócz rozsądnego (takiego samego jak w poprzedniku) wyświetlacza o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 x 1200 px spodziewamy się wzmocnionego układu: zmiana ze Snapdragona APQ8064 na procesor Snapdragon 800, oraz zwiększenia ilości pamięci RAM do 3GB. Listę dopełnia mocna bateria o pojemności 6000 mAh, oraz jeszcze cieńsza niż ostatnio, wodoodporna obudowa, o grubości zaledwie 6,4 mm. Oczywiście na pokładzie znajdzie się najnowszy Android 4.4 KitKat.

Jako, że poprzednika Xperii Tablet Z2 poznaliśmy prawie dokładnie rok temu, to możemy przypuszczać nowe dzieło japońskich konstruktorów obejrzymy za tydzień, na targach MWC w Barcelonie. Tam też powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat jego cen i dostępności.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy