Motorola Moto E6 to nadchodzący smartfon z niskiej półki. Ponad miesiąc temu specyfikacje i wersje urządzenia pojawiły się w Internecie. Teraz dane z testu Geekbench ujawniły, że producent przygotowuje także mocniejszy wariant tego urządzenia, czyli Moto E6 Plus.

Motorola Moto E6 Plus z MediaTekiem

moto e6 Plus z mediatekiem

Telefon został poddany testowi porównawczemu, a wynik pokazuje, że działa pod kontrolą Androida 9 Pie i ma 2 GB pamięci RAM. Jest również zasilany przez MT6762 znany lepiej jako Helio P22. Jest to wydajniejszy procesor niż Snapdragon 430, który napędza Moto E6. Chipset ma również wyższą prędkość zegara (2,2 GHz) w porównaniu z Snapdragonem 430 (1,4 GHz). Należy jednak pamiętać, że sama wydajność to nie wszystko. Beznadziejne działanie modułu GPS w układach od MediaTek obrosło już swego rodzaju legendą. Pod wieloma innymi względami procesory tego producenta odstają od produktów Qualcomma. Nie cieszą się także zbyt wysokim uznaniem u użytkowników.

Zobacz też: Czy jesteś bezpieczny? Setki aplikacji w Google Play w pakiecie z adware

Mimo to wzrost wydajności jest zauważalny. Moto E Plus zdobył 830 punktów w teście pojedynczego rdzenia i 3706 punktów w teście wielordzeniowym. Chociaż nie znamy reszty specyfikacji nadchodzącego urządzenia, to śmiało możemy założyć, że Motorola Moto E6 Plus będzie wyposażony w bardzo pojemny akumulator, ponieważ wersja podstawowa może się pochwalić baterią o pojemności 5000 mAh. Inne oczekiwane funkcje to duży wyświetlacz HD +, skaner linii papilarnych i pojedynczy aparat główny. Motorola ma wydarzenie zaplanowane na 20 czerwca w Indiach. Zakładamy, że nowa generacja serii Moto E zostanie ogłoszona podczas tego wydarzenia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.