YouTube rozpoczął walkę – znikają filmy promujące teorie spiskowe i nienawiść

mm Michał Derej Newsy 2019-06-05

YouTube to największa na świecie platforma do oglądania filmów tworzonych przez społeczność. Mówią o tym same statystyki – każdego dnia użytkownicy serwisu spędzają miliard godzin na oglądaniu różnych materiałów. Niestety od pewnego czasu YouTube ma spory problem z filmami, które promują nienawiść czy teorie spiskowe. Jakiś czas temu portal ogłosił początek walki z takimi materiałami. Teraz przyszła pora na bardziej radykalne kroki.

YouTube rozpoczyna usuwanie szkodliwych materiałów

youtube regulamin

Dziś, na oficjalnym blogu portalu YouTube, udostępniony został post, który przedstawił nowe zasady panujące w serwisie. Firma ogłosiła bezwzględny brak tolerancji dla filmów promujących nienawiść czy dyskryminację, takich jak materiały propagujące ideologię nazistowską. Co więcej, algorytmy i moderatorzy wkrótce zajmą się także filmami popularyzującymi teorie spiskowe mówiące o brutalnych wydarzeniach, które zaprzeczają powszechnie znanym faktom – przykładem mogą być np. materiały negujące Holokaust. Usuwanie treści łamiących nowe zasady już się rozpoczęło – firma mówi jednak, że proces ten może zająć sporo czasu.

Zobacz także: Wspólne słuchanie muzyki zmierza na Spotify.

Serwis YouTube poinformował również, że już wkrótce znacznie poprawione zostaną rekomendacje kolejnych filmów – w wybranych materiałach ma pojawiać się znacznie mniej treści, które są bliskie złamaniu zasad platformy. Moim zdaniem nowe zasady serwisu z filmami od giganta z Mountain View są bardzo dobre – być może nareszcie zmniejszy się ilość szkodliwych materiałów, które znaleźć można w sieci. Mam nadzieję, że już wkrótce portal usunie również materiały, które propagują ideologię płaskiej ziemi oraz filmy mówiące o szkodliwości szczepionek. One również zaprzeczają przecież powszechnie znanym faktom.

Źródło: Blog YouTube

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x