He Gang, szef działu smartfonów Huawei, ujawnił, że firma jest gotowa przedstawić pierwszy w Chinach składany smartfon 5G – Huawei Mate X w tym miesiącu. Podzielił się nawet ostatnim wynikiem testu 5G smartfona. Składane urządzenie radziło sobie bardzo dobrze z prędkością pobierania 1 Gb/s oraz szybkością przesyłania 100 Mb/s w aplikacji Ookla Speed ​​Test.

Premiera Huawei Mate X w tym miesiącu

Premiera Huawei Mate X

Udało mu się przetestować możliwości 5G za pomocą sieci China Unicom w biurze Instytutu Badawczego w Szanghaju. Obraz ujawnia również zdolność urządzenia do automatycznego przełączania się między różnymi sieciami, takimi jak 5G, 4G, 3G i 2G. Warto jednak pamiętać, że urządzenie jest w stanie osiągnąć prędkość pobierania 1,2 Gb/s w środowisku laboratoryjnym. Prędkości podczas normalnego użytkowania będą znacznie niższe.

Zobacz też: Apple ubiło iTunes, ale nie na Windows. Koszmar z dzieciństwa trwa

Huawei Mate X jest zasilany przez procesor Kirin 980 i jest połączony z modemem Balong 5000 dla zgodności z 5G. Współpracuje on z 8 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB pamięci na pliki użytkownika. Posiada duży 8-calowy ekran o rozdzielczości 2480 × 2200 pikseli i współczynniku proporcji 8: 7.1 po rozłożeniu z dość cienkimi ramkami. Składa się do 6,6-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 2480 × 1148 pikseli i współczynniku proporcji 19,5: 9. Mate X posiada dual SIM, jednak łączność 5G jest ograniczona do jednego gniazda. Urządzenie działa na EMUI 9.1.1 opartym na Androidzie 9 Pie.

Jeśli chodzi o pozostałe standardy łączności, to Mate X obsługuje NFC, GPS o podwójnej częstotliwości. Nie zabrakło także Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n / ac/. Jeśli zaś chodzi o łączność przewodową to odpowiada za nią port USB Type-C. Oczekuje się, że Huawei Mate X rozpocznie sprzedaż detaliczną za 2 299 EUR (około 2 580 USD).

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.