smartfony samsunga z radeonem

Układy graficzne Radeon trafią do smartfonów Samsunga

Newsy

Procesory Exynos firmy Samsung wykorzystują układy graficzne ARM Mali. Nie są jednak one tak potężne jak GPU Qualcomm Adreno albo układy graficzne Apple. Może się to jednak zmienić. Wszystko dlatego, że Samsung Exynos i AMD ogłosiły wieloletnią współpracę. Samsung będzie korzystać z technologii graficznych Radeon firmy AMD w urządzeniach mobilnych, w tym w smartfonach.

Smartfony Samsunga z Radeonem

smartfony samsunga z radeonem

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W ramach partnerstwa Samsung wykorzysta ultra niskiej mocy wysokowydajną grafikę mobilną IP opartą na technologiach graficznych AMD Radeon w swoich urządzeniach. Samsung będzie wnosił opłaty licencyjne za korzystanie z technologii czerwonych. Zapowiedź została ogłoszona wczoraj przez obie firmy. Mówiąc o partnerstwie, Inyup Kang, prezes Samsung Electronics System LSI business powiedział:

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z AMD w celu przyspieszenia innowacji w technologiach grafiki mobilnej, które pomogą przenieść przyszłe urządzenia mobilne na wyższy poziom.

Powiedział również, że partnerstwo pozwoli im wprowadzić przełomowe zmiany technologiczne oraz przełomowe produkty graficzne i rozwiązania dla przyszłych aplikacji mobilnych.

Zobacz też: Google Maps już oficjalnie zaproponuje Ci popularne dania w restauracjach

Partnerstwo to nie tylko zwycięstwo Samsunga, ale także firmy AMD. Dzięki temu jej baza użytkowników grafiki Radeon będzie teraz rosła poza rynek komputerów osobistych, konsol do gier, chmury i HPC, obejmując rynek smartfonów i tabletów. Nie ma informacji na temat tego, kiedy zobaczymy pierwsze Smartfony Samsunga z Radeonem. Jednak możliwe, że pierwszym owocem tej współpracy będzie Samsung Galaxy S11.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x