Xiaomi interesują rynki zagraniczne

Koniec notcha? Xiaomi patentuje aparat pod ekranem

Newsy

Jeszcze dziś pisałem o tym, że Oppo zaprezentowało prototyp aparatu pod wyświetlaczem. Jak się jednak okazuje, nie jest jedyną firmą, która pracuje nad rozwiązaniem problemu ulokowania aparatu selfie. Okazuje się, że sporo do powiedzenia ma w tej kwestii Xiaomi, które jeszcze w listopadzie 2018 roku złożyło wniosek patentowy na takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że dzięki temu obecnie stosowane rozwiązania szybko odejdą do lamusa.

Patent Xiaomi na aparat pod ekranem

W ciągu dwóch lat wygląd telefonów bardzo się zmienił. Grube ramki zostały zamienione na cienkie. Górna ramka została nawet zastąpiona nacięciami wszelkiego rodzaju. Niektóre ekrany zostały naznaczone dziurkami, podczas gdy inne przyjęły konstrukcję z wysuwanym aparatem przy użyciu różnorodnych mechanizmów. Następnym krokiem w ewolucji tego projektu wydaje się aparat schowany pod ekranem. Kilku producentów opatentowało już własny pomysł na to, a Xiaomi jest jednym z nich.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Oppo także chce schować aparat pod wyświetlaczem

Schemat z patentu Xiaomi pojawił się w Internecie i pokazuje urządzenie z aparatem pod ekranem. Patent, o który wnioskowano jeszcze w listopadzie 2018 roku. Pokazuje on, że za ekranem znajduje się aparat i czujnik światła. Zgrubne tłumaczenie opisu patentowego mówi, że pod wyświetlaczem głównym znajduje się dodatkowy wyświetlacz. Czujnik światła współpracuje z obydwoma ekranami w taki sposób, że aparat może stać się widoczny w wymaganym czasie lub niewidoczny, gdy nie jest używany. Jest to trochę trudne do wytłumaczenia, ponieważ opis nie jest w języku angielskim. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy pierwszy smartfon producenta wyposażony w to rozwiązanie.

Źródło: Gizmochina

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x