Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro mają pojawić się oficjalnie jeszcze w tym roku. Świeże informacje podane przez tipstera na Twitterze donoszą, że seria Mate 30 będzie napędzana przez chipset Kirin 985 i pracować pod kontrolą HongMeng OS w Chinach. Nie wiadomo, z jakim systemem smartfon trafi do reszty świata. Wkrótce po tym, jak Google zawiesił swój związek z Huawei w odpowiedzi na zakaz handlu nałożony przez rząd USA, chiński gigant skupił się na rozwoju swojego autorskiego systemu operacyjnego. Nowszy raport twierdził, że firma może go ogłosić już w tym miesiącu na rynku krajowym. Chińska firma zarejestrowała również nazwę Ark OS.

Huawei Mate 30 bez Androida

Na rynku chińskim nie będzie to stanowiło większego problemu dla producenta. HongMeng najprawdopodobniej będzie uruchamiał aplikacje z Androida, a w Państwie Środka Huawei korzysta ze swojego, autorskiego sklepu z aplikacjami. Ponadto usługi Google nie są tam wykorzystywane. Dlatego też takie działanie ma jak największy sens i nie wpłynie ono negatywnie na sprzedaż smartfona w tamtejszym rynku. Sytuacja jednak zaczyna się komplikować, kiedy mówimy o reszcie świata. Odcięcie od usług Google na przykład w Europie dyskwalifikuje smartfon z dalszego użytku. Tym bardziej że chińskie alternatywy nie są dostosowane do naszego rynku.

Zobacz też: Akcje Apple lecą w dół, wszystko przez wojnę handlową i ban dla Huawei

W poprzednim miesiącu, wycieki informacji ujawniły, że Mate 30 będzie wyposażona w 6,71-calowy ekran OLED dostarczany przez BOE. Nie wiadomo, czy będzie to ekran bez wycięć z dziurkowanym wyświetlaczem. Ponadto, nie ma potwierdzenia, czy telefon będzie obsługiwać 3D face unlock, który został wprowadzony na Mate 20 Pro. Jednakże pojawi się on z ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Smartfon ma być napędzany najnowszym układem producenta, Kirin 985, który będzie przełomową konstrukcją,  jeśli chodzi o zastosowany proces technologiczny. Kolejną istotną cechą urządzenia jest aparat fotograficzny w kształcie kwadratu. Będzie on obecny na tylnej stronie telefonu z lampą błyskową LED w centrum. Według przecieków Huawei Mate 30 będzie wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh, która może obsługiwać szybkie ładowanie o mocy do 55 W.

Źródło: Gizmochina

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.