Amerykański producent układów Qualcomm zaprezentował nowy projekt referencyjny Snapdragon XR Smart Viewer, który zapewni łatwiejszy sposób produkcji lekkich okularów rozszerzonej rzeczywistości. Techniczny gigant ogłosił to wydarzenie podczas Expo Augmented World Expo (AWE) Santa Clara w Kalifornii. Firma zaprezentuje również prototyp produktu na swoim stoisku podczas targów Qualcomm.

Snapdragon XR Smart Viewer

Snapdragon XR Smart Viewer

Projekt sprawi, że okulary AR będą mogły zostać w pełni zintegrowane ze smartfonem. Lekkie okulary są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i czujniki, które mogą śledzić ruch rąk, oczu oraz głowy. Jednak okulary muszą być podłączane za pomocą przewodu do smartfona. Przetwarzanie odbywa się w urządzeniu, które jest podłączone do okularów. Qualcomm dodał również, że istnieje szereg korzyści płynących z takiego rozwiązania. Dzięki temu będzie można w okularach zastosować znacznie większą baterię czujników, oszczędzając przy tym na ich masie i rozmiarach.  Co za tym idzie stworzyć okulary znacznie bardziej ergonomiczne i estetyczne.

Zobacz też: Czy smartfon z wentylatorem może być wytrzymały? Oto test Nubii Red Magic 3

Qualcomm chwali się współpracą z firmą, która zajmuje się śledzeniem wzroku, co ma korzystnie wpłynąć na jakość gotowego produktu. Okulary Snapdragon XR Smart Viewer wyposażone są również w wyświetlacz, zbudowany przy użyciu technologii JDI. Pozwoli to umożliwić konsumentom zanurzenie się w ich ulubionych treściach poprzez wsparcie płynnych doznań dzięki częstotliwości odświeżania 72 kHz i rozdzielczości 2K na oko. Działa zarówno dla AR, jak i wirtualnej rzeczywistości. Projekt referencyjny obsługuje również tryb autonomiczny. Można w nim oprócz podłączenia zestawu przez USB-C do urządzenia hosta umożliwia ograniczoną pracę na urządzeniu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.