Linia zestawów Samsung Gear VR jest zamrożona od 2017 roku. Nawet jeśli nowsze urządzenia mają wsparcie dla platformy wirtualnej rzeczywistości, zestaw słuchawkowy nie otrzymał aktualizacji w ciągu ponad dwóch lat. Mimo to producent ogłosił, że się nie poddał i już wkrótce pojawi się wiele produktów AR i VR.

Samsung stawia na AR i VR

Samsung stawia na AR i VR

Informacje te zostały podane przez dyrektora Samsung ds. relacji deweloperskich dla XR i gier Farshid Fallah na targach Augmented World Expo w Kalifornii w tym tygodniu. Powiedział on, że produkty te zostaną wprowadzone na rynek w najbliższych miesiącach. Fallah nie zagłębiał się w szczegóły na temat tego, czym będą te urządzenia. Wiemy, że nie było nowego Gear VR od kwietnia 2017 roku. Co prawda producent wydał zestaw HMD Odyssey+ Windows Mixed Reality pod koniec ubiegłego roku, ale w cenie 499 USD, więc trudno było to uznać za sprzęt dla przeciętnego zjadacza chleba. Fallah mówił o większej integracji Samsunga z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością, szczególnie w kontekście Galaxy S10. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Zobacz też: Xiaomi z Redmi chcą dominować – plany są więcej niż ambitne

Oczywistą rzeczą byłoby wprowadzenie na rynek nowego zestawu VR obok Galaxy Note 10 jeszcze w tym roku. Jednak warto pamiętać, że są to jedynie niczym niepodparte przypuszczenia. Bardzo prawdopodobne, że zmieni się także nazewnictwo zestawu z Gear VR na Galaxy VR. Byłby to bardzo dobry ruch, ponieważ marka Galaxy jest szerzej znana od Gear. Niestety na więcej szczegółów i pewniejsze informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.