ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chiny bronią Huaweia

Huawei traci szansę na zdominowanie rynku [Aktualizacja]

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei przechodzi ostatnio przez bardzo ciężki okres. Rezultatem wpisania na amerykańską czarną listę są nie tylko problemy z dostępem do części i technologii. Poważniejszą konsekwencją jest atmosfera niepewności wobec firmy. Klienci zaczynają rezygnować z zakupu urządzeń chińskiego giganta, wybierając produkty producentów co do których mają pewność, że będą wspierane. Problemy te wynikają w dużej mierze z dezinformacji. Wiele osób uważa, że zakaz stosowania Androida oznacza, że zniknie on już z obecnych na rynku urządzeń, albo straci ono dostęp do usług Google. Nic więc dziwnego, że sprzedaż zaczyna spadać.

Huawei zmniejsza produkcję smartfonów

Huawei zmniejsza produkcję

Według doniesień, Huawei polecił Foxconnowi zmniejszyć produkcję smarfonów. Oznacza to, że popyt na jego produkty gwałtownie spada. Doszło nawet do tego, że chiński producent musiał całkowicie zatrzymać linie produkcyjne dla niektórych telefonów. Informacje te wydają się wskazywać na znaczny spadek zainteresowania produktami Huawei. Rzeczywiście, nawet jeśli firmie przyznano tymczasowy okres karencji w celu ułatwienia przejścia, nie przedstawiła ona jasnego planu dalszego działania po wejściu w życie zakazu i w konsekwencji traci zaufanie klientów na całym świecie. Swoje robi także wspomniana we wstępie dezinformacja.

Zobacz też: Xiaomi z Redmi chcą dominować – plany są więcej niż ambitne

Przyszłość konglomeratu jest niejasna, ponieważ konflikt między Chinami a USA narasta. Miejmy nadzieję, że okaże on się jedynie prężeniem muskułów przed przeciwnikiem i nie przerodzi się w bardziej agresywną formę. Wielka szkoda, że ze wszystkich chińskich firm oberwał właśnie Huawei.

Huawei wydało oświadczenie w powyższej sprawie:

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy