Sense-UI-3.0

Jedną z ciekawszych funkcji, jakie wprowadzi Sesne 3.0, jest tryb zdjęć panoramicznych, dzięki któremu możemy robić zdjęcia rozległym krajobrazom. Wbrew pozorom może być to bardzo przydatna rzecz, szczególnie gdy wybieramy się na wakacje (które przecież zbliżają się wielkimi krokami).

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Nic dziwnego, że tą sprawą zainteresowali się magicy z XDA. Dokładniej użytkownik francois.d.dillinger; wyciągnął ową funkcje z aplikacji odpowiedzialnej za aparat fotograficzny i umieścił w małym pliku gotowym do flashowania. Wśród wymagań do zabawy z wsadzeniem trybu panoramicznego potrzebujemy zrootowanego telefonu i ROMu z nakładką Sense (np HTC Sense, MySense). Dodatkowo otrzymamy możliwość nagrywania filmów w 1080p, jednakże do tego potrzebujemy smarfonu z odpowiednimi podzespołami.

Twórca potwierdził, że udało mu się z powodzeniem przenieść tryb panoramiczny na HTC Evo i MyTouch 4G, ale nie obiecuje nic w kwestii innych modeli, przy okazji zastrzegając, że aktualnie .apk jest ciągle niestabilny. Link do wątku znajdziecie w źródle. 

źródło: xda-developers

Panoramic
Michał Mynarski