Galaxy-Tab-89-klawiatura

Galaxy Tab 8.9 zdecydowanie może zostać zaliczony do grona najbardziej oczekiwanych urządzeń. Jedną z niespodzianek, z którą mamy do czynienia w ostatnich dniach jest to, że Samsung przewidział dla swojego produktu specjalną stację dokującą w formie klawiatury.

Na tę chwilę wiemy już bardzo dużo o parametrach technicznych tego urządzenia. Ekran o przekątnej 8,9″ z rozdzielczością 1280 x 600 pikseli wydaje się idealnym kompromisem w kwestii wielkości. Na pokładzie znajdzie się również procesor Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz. Nad całością kontrolę sprawować będzie system Android Honeycomb z autorskim interfejsem TouchWiz UX.

Ciekawostką jest stacja dokująca, która pełni funkcję klawiatury, umożliwiająca znacznie łatwiejsze wprowadzanie tekstu w trakcie korzystania z tabletu. Podobne rozwiązanie przewidziano w przypadku Asusa Eee Pad Transformer, który w Polsce będzie dostępny już od 1599 złotych za najtańszą wersję.

Wygląda na to, że dodatkowa fizyczna klawiatura może być dość istotnym akcesorium, trafiającym w potrzeby klientów, którzy obawiają się o to, czy korzystanie z tabletu o przekątnej wyświetlacza 8.9″ będzie wygodne.

Źródło: mForum.ru

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula