Webowa wersja Google Play pokazuje informację o dodatkowych płatnościach w aplikacjach

Aplikacje

nexusae0_dungeon-keeper-web

Wiele gier na smartfony i tablety opartych jest na modelu freemium. Ze sklepu z aplikacjami pobieramy dany tytuł za darmo, ale za bonusy w postaci dodatkowych przedmiotów, poziomów, nawet za możliwość jej ukończenia musimy dodatkowo zapłacić. Wszystkim użytkownikom, którzy obawiają się gier sprzedawanych na podstawie tego modelu Google przyszło z pomocą dodając do webowej wersji Play Store informację o tym, czy dana gra lub aplikacja wymaga dodatkowych opłat. Pojawia się ona poniżej przycisku instalacji, na prawo od listy obsługiwanych urządzeń. Wskaźnik ten nosi nazwę “in-app purchases” (IAP). Funkcja ta w grudniu została już wprowadzona do mobilnej wersji sklepu. Niestety, rozwiązanie zaproponowane przez Google pozostawia nieco do życzenia. Owszem, informuje o tym, że korzystanie z danej apki wymaga poniesienia dodatkowych kosztów lecz nie podaje szczegółowo ani żadnych kwot, ani ilości wymaganych płatności. Dla porównania, takie informacje zawiera iTunes App Store. Poniżej prezentuję kilka przykładów.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

AppStore-IAP-comparisons-web

Użytkownikom Androida nie pozostaje zatem nic innego jak czekać, aż Google dopracuje ten system w taki sposób, w jaki robi to nadgryzione jabłko.

 
Źródło: androidpolice.com, androidauthority.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x