nexusae0_dungeon-keeper-web

Wiele gier na smartfony i tablety opartych jest na modelu freemium. Ze sklepu z aplikacjami pobieramy dany tytuł za darmo, ale za bonusy w postaci dodatkowych przedmiotów, poziomów, nawet za możliwość jej ukończenia musimy dodatkowo zapłacić. Wszystkim użytkownikom, którzy obawiają się gier sprzedawanych na podstawie tego modelu Google przyszło z pomocą dodając do webowej wersji Play Store informację o tym, czy dana gra lub aplikacja wymaga dodatkowych opłat. Pojawia się ona poniżej przycisku instalacji, na prawo od listy obsługiwanych urządzeń. Wskaźnik ten nosi nazwę “in-app purchases” (IAP). Funkcja ta w grudniu została już wprowadzona do mobilnej wersji sklepu. Niestety, rozwiązanie zaproponowane przez Google pozostawia nieco do życzenia. Owszem, informuje o tym, że korzystanie z danej apki wymaga poniesienia dodatkowych kosztów lecz nie podaje szczegółowo ani żadnych kwot, ani ilości wymaganych płatności. Dla porównania, takie informacje zawiera iTunes App Store. Poniżej prezentuję kilka przykładów.

AppStore-IAP-comparisons-web

Użytkownikom Androida nie pozostaje zatem nic innego jak czekać, aż Google dopracuje ten system w taki sposób, w jaki robi to nadgryzione jabłko.

 
Źródło: androidpolice.com, androidauthority.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.