google_maps_browser

Google Maps to jedna z głównych usług giganta z Mountain View, powiązana m.in. z Google Earth dla Windowsa. Oczywiście system Android też doczekał się oficjalnej aplikacji, która bardzo ułatwia nam podróżowanie czy lokalizowanie szukanych miejsc. Nie można jednak zapominać o dużej ilości użytkowników korzystających z Google Maps tylko i wyłącznie za pomocą przeglądarki, i to właśnie tym osobom Google dedykuje zmiany wprowadzone w mobilnej odsłonie Map.

Oprócz tego, iż w nowej wersji UI strony zostanie przystosowane do mniejszego ekranu, należy wspomnieć też o funkcjach, do których będziemy mieli od teraz dostęp z poziomu smartfonu:

– sprawdzenie obecnej lokalizacji;
– wyszukiwanie miejsc w pobliżu (restauracje, hotele, kawiarnie) na podstawie sugestii i autouzupełniania;
– możliwość kliknięcia na ikonki popularnych firm;
– wyznaczanie trasy dla samochodu, roweru, spaceru etc.;
– pokazywanie bądź ukrywanie warstw, np. rowerowych, drogowych;
– przejście do stron ze zdjęciami, ocenami, godzinami i innymi informacjami;
– po zalogowaniu do konta Google dostęp do takich funkcji, jak zapisane lokalizacje czy Moje Mapy (spersonalizowane mapy z adnotacjami itd.).

Aktualizacja ta jest na pewno spowodowana faktem, iż 40% ruchu generowanego na stronie Google Maps pochodzi z urządzeń mobilnych. Należy też przypomnieć, iż dotychczas Google Maps jedynie oferowało link do pobrania natywnego klienta w przypadku wykrycia mobilnej przeglądarki, co nie było wygodne, aczkolwiek przydatne dla niedoświadczonych użytkowników. Teraz mamy dwie opcje: jeśli często korzystacie z usług map lepszym wyborem będzie pobrać i zainstalować aplikację, jeśli jednak rzadko podróżujecie lub używacie mapy tylko na urlopie, to dzięki większej funkcjonalności strony zaoszczędzicie trochę MB w pamięci wewnętrznej i tymczasowej waszego telefonu.

źródła: androidcentral.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski