Chińczycy przygotowali specjalną wersję zaprezentowanego na MWC Sony Ericsson Idolu. Standardowo telefon pracował po kontrolą Symbiana S60, teraz jednak można znaleźć model z tzw. „China OS” imitującym Androida. Telefon ogólnie wygląda niemalże identycznie jak oryginał jednak to tylko obudowa. Pomimo że pisze z tyłu telefonu o aparacie 12.1Mpx telefon posiada tylko 1.3Mpx. Reszta podzespołów znając chińskie badziewia z pewnością również oszukana. Radzimy uważać na ten model…

 Coraz głośniej robi się wokół Motoroli i jej telefonów pracujących na Android OS. Ten amerykański producent najbardziej ucierpiał podczas kryzysu gospodarczego dlatego telefony z systemem Google zadecydują o tym czy przetrwa on na rynku. Sanjay Jha, CEO, potwierdził już kilka prototypów zaprezentowanych operatorom komórkowym, których premiera odbędzie się w najbliższym czasie. Motorola nie komentowała zdjęć Calgary i Ironman które wyciekły kilka dni temu.

myTouch 3G – właśnie tak będzie się nazywał HTC Magic od T-mobile. Powodem tego z pewnością jest HTC Hero dla którego zarezerwowana jest nazwa T-Mobile G2. Telefon trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku, a już teraz można go nabyć w Vodafone kilku krajów Europy zachodniej. Co więcej HTC Magic ma by sprzedawany w trzech kolorach: białym, czarnym oraz bordowym.

Erich Specht prowadzący małą firmę Android Data Corporation żąda 94 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie jego znaku towarowego od Google i 46 innych firm, które kiedykolwiek używały terminu “Android”, a są to przede wszystkim: Qualcomm, Motorola, T-Mobile, Sprint Nextel, Samsung, Texas Instruments, Chiny Mobile, Toshiba, Telefonica oraz Vodafone. Wszystko dlatego, że Erich Specht jest właścicielem znaku towarowego „Android Data” który opatentował w 2002 roku. Po pięciu latach w grudniu 2007 roku Google wnioskował o zastrzeżenie swojej nazwy – Android, jednak urząd odrzucił wniosek ze względu na podobieństwo do znaku towarowego Spechta. Google oświadczyło że odszkodowania płacić nie będzie i całą sprawą prawdopodobnie zajmie się sąd. To czego można teraz się spodziewać to wygrana internetowego giganta lub znacznie mniejsze odszkodowanie.

Już po wakacjach możemy spodziewać się nowej wersji HTC Magic z pełną czterorzędową klawiaturą qwerty. Informacje o których pisał rammiro 18 lutego 2009 na Największym Polskim Forum Android coraz bardziej wyglądają na prawdziwe. Urządzenie podczas wycieku informacji z HTC nosiło nazwę kodową Memphis – prawdopodobnie tym samym telefonem jest model Fiesta o którym było ostatnio głośno.

Aktualizacja Era G1 do wersji Android 1.5 nabiera coraz większego rozpędu. Od początku maja już kilkadziesiąt osób z Polskiego Forum Android potwierdziło aktualizację telefonu. Jak zaktualizować telefon? Nie trzeba robić nic poza czekaniem – aktualizacja do naszego telefonu dotrze sama pod warunkiem, że mamy dobrze skonfigurowany Internet. Zanim Era G1 zaktualizuje się należy zezwolić na to telefonowi.

Skomentuj na Polskim Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.