Spotify powinien znać każdy, kto tylko odwiedza nasz portal. Oczywiście to nie żaden wymóg i jeśli pierwszy raz słyszysz o tej firmie, to nadal chętnie Cię ugościmy. Niemniej strumieniowanie muzyki sprawiło, że kupowanie płyt CD odchodzi do lamusa i pozostaje głównie dla prawdziwych fanów poszczególnych artystów. To niezbyt motywujące, ale jednocześnie — podobno — spada piracenie muzyki. W końcu jest ona dostępna na wyciągnięcie ręki w cyfrowej wersji. Tym razem Spotify postanowiło jeszcze bardziej zjednoczyć nas i zaoferować wspólne słuchanie muzyki wraz ze znajomymi. Jedna playlista, te same piosenki, wspólna obsługa.

Wspólne słuchanie muzyki w Spotify, czyli deweloperzy odkrywają Social Listening

Obecnie wspólne słuchanie muzyki w Spotify jest w formie testów i jedynie za sprawą osoby odpowiedzialnej za grzebanie w kodzie udało się uruchomić to, co widzicie powyżej. Komunikacja w Social Listening ma się odbywać poprzez generowanie i skanowanie kodów. W ten sposób pośrednio scalamy różnych użytkowników i różne urządzenia w jeden odtwarzacz muzyczny. Możemy kontrolować wspólną playlistę i jednocześnie słuchać dokładnie tego samego. Brzmi… bardzo znajomo, bo też nie da się ukryć, że to nie jest nowy pomysł. W końcu w formie lokalnej taką usługę udostępnia między innymi Huawei na swoich smartfonach i modelach Honor (aplikacja Impreza). Takich przykładów jest po prostu od groma.

Zobacz też: Poznaj nowy system Apple — oto macOS 10.15!

To, co wyróżnia Spotify to fakt, że wspólne słuchanie w ich wykonaniu jest unikalne na skalę tego typu usługi. Apple Music, Tidal czy też inni konkurencji nie chwalą się podobnymi rozwiązaniami. Ok, Spotify też się jeszcze nie chwali, a kiedy zacznie? Patrząc, że interfejs wygląda niemalże na skończony, to bardzo możliwe, że lada moment zostanie wydana odpowiednia aktualizacja.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.